1 Yaş Oyuncak

1 yaş oyuncak çeşitleri en uygun fiyatlar ile Oyuncak Kulübü'nde!

1 yaş oyuncak çeşitleri hem bebeğin gelişim sürecini destekler hem de onu eğlendirerek keyifli vakit geçirmesini sağlar. Her yaş çocuğun zihinsel ve bedensel serüveni farklıdır. Çocuklar dünyayı öncelikle duyu organlarıyla tanımaya başlarlar. Zihinsel yönelim sonraki aşamadır. Bu yüzden 1 yaş oyuncakları duyusal oyuncaklar arasından seçilmelidir.

Çocuk 1 yaşına geldiğinde artık bebeklik çağının yarısını atlatmış ve etrafını daha iyi anlamlandırmaya başlamıştır. Bu nedenle 1 yaş oyuncak seçimi yaparken ilk yılların duygusal, psikomotor, fiziksel ve zihinsel gelişim açısından çok önemli olduğu unutulmamalıdır. Etkileşime girebileceği oyuncaklar onun daha fazla ilgisini çekecektir. Zihnini kullanmaya teşvik edecek, onu şaşırtacak, uyarıcı görevi üstlenecek oyuncaklar duyusal açıdan aktif olmasında büyük rol oynayacaktır.

1 yaş zekâ oyuncakları bebeğin odaklanma ve dikkat seviyesini artıracak biçimde tasarlanır. El becerilerini ve kaslarını da geliştiren bu oyuncaklar onun her an yeni şeyler öğrenmesine yardım eder.

1 Yaş Bebek Oyuncakları Özellikleri

·         1 yaş eğitici oyuncaklar bebeğin mental gelişimine büyük katkıda bulunur. Küçük kas gelişimini, el ve göz koordinasyonunu da destekler.

·         Bebeğin neden-sonuç ilişkisi kurmasına yardım eder.

·         Bebek 1 yaş oyuncak sayesinde deneme-yanılma yöntemiyle öğrenmeye başlar.

·         Nesneler arasındaki farklılıkları ayırt etmeleri, benzerliklerin farkına varmaları açısından önemlidir.

·         Eşleme, sıralama ve gruplandırma becerilerini geliştirir.

·         Dil gelişiminde rol oynar. Erken dönem yeteneklerini tetikler.

·          Hayal gücünü geliştirmede etkilidir. Duygularını keşfetmelerine önayak olur.

·         Harfler, sayılar, geometrik şekiller ve renkler başta olmak üzere çeşitli temel bilgileri öğrenmelerine yardım eder.

1 Yaş İçin Oyuncak Nasıl Seçilir?

Bebekte işitme duyusu, ilk 6 ay boyunca görme duyusundan daha baskındır. Bu yüzden 0-6 aylık bebekler için sesli oyuncaklara yönelmelidir.

Görme duyusu geliştikçe zıt ve baskın renklerde oyuncakları tercih etmek gerekecektir. Eline alıp sallayabileceği, sallanırken ses çıkaran oyuncaklar da alınabilir.

Bu dönemde bebek her şeyi ağzına götürme eğilimindedir. Bu dönemde diş çıkardıkları için minik nesneleri ısırmaya ve emmeye müsaitlerdir. O yüzden boyasının çıkma riski olduğu oyuncaklardan uzak durulmalı, tüylü oyuncaklardan da kaçınılmalıdır.

1 yaş çocuk; yürüyebilir, eşyalara tutunur. Kendi başına bir şeyler içebilecek duruma gelmiştir. Tam anlaşılamasa da konuşmaya başlamıştır. Ona attığınız topu size geri atabilir. Yatağa tek başına çıkıp inebilir. Her şeyi karıştırmayı çok sevdiğinden çekmeceleri boşaltabilir.

1 yaş oyuncak seçimi yapılırken çocuğun fiziksel ve zihinsel özellikleri dikkate alınmalıdır. 1 yaş çocuklar oldukça meraklıdır. Her an yeni şeyler keşfetmek ister. Bundan dolayı kendi başına oynayabileceği, yuvarlayabileceği, elinde tutup sıkabileceği oyuncaklara ihtiyaç duyar.

Yumuşak kauçuktan ve esnek plastikten yapılan bebekler, peluş hayvanlar, araçlar, renkli bloklar ve toplar, geometrik şekilli setler bunlardandır.

Çocuk 1 yaşını geçtikten sonra artık yürüyebilir, kendi yaşıtlarıyla iletişim kurabilir, sesleri taklit edebilir. Bu süreçte itip çekebileceği, hareket ederken ses çıkaran oyuncaklar onun için idealdir. Tekerlekli hayvan figürleri, boya kalemleri, masal anlatan sesli kitaplar buna örnektir. Basit ve parlak resimler içeren çocuk kitapları da bunlardandır.

1 Yaş Çocuk Oyuncakları Alırken Dikkat Edilecekler

·         Bebek oyuncakları 1 yaş için tercih ediliyorsa duyulara hitap etmesine özen gösterilmelidir. Bebeği cezbedecek renkte, ilgi alanlarına girecek tarzda olmasına önem verilmelidir.

·          Aynı zamanda boyası çıkma ihtimâli olan veya bebeğin yutabileceği büyüklükte parçalara sahip oyuncaklardan kaçınılmalıdır.

·          Oyuncakların bebeğinizin güvenliğini tehlikeye atmaması da son derece mühimdir. Bu itibarla sağlıklı materyallerden üretilmesi çok önemlidir. Sivri bölümleri yahut keskin kenarları olan hiçbir şey 1 yaş oyuncak seçimi için uygun değildir.

·         Oyuncakların kolay temizlenebilmesi de aranacak bir başka kriterdir.

1 Yaş Oyuncak Tavsiyesi

1 yaş eğitici oyuncak tavsiyesi olarak pek çok şeyden bahsetmemiz mümkündür. Örneğin eğitici köpekçik bunlardan biridir. 1 yaş grubundaki bebeklerin ilgisini çekmeyi fazlasıyla başaran bu oyuncak Fisher Price markasına aittir.

Fisher Price eğitici köpekçik bebeğin taklit oyunu ile hayal gücünü geliştirmesinde etkilidir. Eğitici oyuncaklar arasında öne çıkan bu köpekçik çeşitli melodiler ve sözcüklerle bebeğinizi kendisine eşlik etmeye teşvik eder. Kulakları, göbeği, patileri ve ışıklı kalbi ile bebeğin dokunuşlarına yanıt verir. Yaşa göre gelişim (Smart Stages) teknolojisiyle tasarlanmıştır.

1 yaş oyuncak modelleri içerisinde popüler olan bu eğitici köpekçik öğrettiği içerikleri 3 farklı oyun seviyesinde sunar. Bebeğinizin gelişimindeki rolü büyüktür. O büyüdükçe, oyuncağın öğrettikleri değişecektir. Vücudun bölümleri, renkler, sayılar ve alfabe; bebeğinizin bu oyuncaktan öğreneceği bazı şeylere örnektir. İnce motor becerilerinin ilerlemesine yardım eden bu eğitici köpekçik bebeğin 1 yaşına uygun oyuncakları arasında mutlaka yer almalıdır.

1 yaş eğitici oyuncak satın alırken koordinasyon oyunlarına da yönelmeniz mümkündür. Yapboz şeklinde zekâ bulmacaları, çuf çuf trenler,  konuşan hayvanlar,  giydirme kostümler de tercihleriniz arasında yer alabilir.

1 yaş bebekler için oyuncak seçimi yaparken karşılaşacağınız seçenekler çok fazladır. Puzzle ve ahşap bloklar, eğitici halkalar, oyun hamurları, kutu oyunları, bultak oyuncaklar, bowling oyun seti, aktivite oyuncakları, konuşan peluşlar, boya kalemleri ve buna benzer yüzlerce oyuncak çeşidini sitemizde bulmanız mümkün.

Öte yandan çıngırak bebek için en ilgi çekici oyuncaklardan biridir. Yumuşak materyallerden üretilmiş çıngıraklar bebeğe zarar vermez ve tutuş kolaylığıyla el kaslarını destekler. Çıngırak sesleri müziğe benzer bir etki oluşturur. Parlak renkleriyle bebeğin görsel algılarını harekete geçirir. Yavrunuzun zihinsel, duyusal ve fiziksel özelliklerini çıngıraklı oyuncaklarla güçlendirmeniz mümkündür. Bu oyuncaklar onun odaklanma, yüz tanıma ve izleme becerilerini de geliştirecektir.

Aktivite masaları da bebeklerin farklı yeteneklerini ortaya çıkaran diğer ürünlerdendir. Algısının açılmasına yardım eder. Bebekler büyüdükçe etrafa daha fazla ilgi göstermeye başlarlar. Her gördüğünü zihnine yerleştirir. Hayvanlar, renkler, yeni yüzler ve sesler onların en çok dikkat ettiği şeylerdendir. Bebek aktivite masası hem evde, hem dışarıda rahatlıkla kullanılabilir. Tek masada pek çok aktivite yapmaya imkân veren bu ürünler ona eğlenme ve öğrenme keyfini aynı anda yaşatır.

Masa üzerinde renkli butonlar, piyano, sevimli hayvanlar, kapaklar ve bu gibi dikkat çekici öğeler vardır. Bebek butonlara basmayı öğrendikçe el-göz koordinasyonu da gelişim gösterir. Masanın bacakları bebeğin boyuna uygun olsa da çıkarılması mümkündür.

1 Yaş İçin Eğitici Oyuncaklar

Bebeğinizi kucağınıza aldığınız o ilk andan okul dönemine kadarki süreçte onun için her şey eğlence, oyun ve oyuncaktan ibarettir. Bu yaşlardaki her çocuk berrak bir zihne sahiptir. Her şeyi taklit eder, çabuk öğrenir. Çevresini tanımaya başladığında renk renk, çeşit çeşit oyuncakların câzibesine kapılır. 1 yaş oyuncak dünyası da tüm minikleri tatmin edecek kadar geniştir!

Bu dönemde onların öğrenme-kavrama yetisi çok yüksek olduğundan her oyuncağı vermemeniz gerekir. Zîrâ oyuncakların çocuk gelişimindeki rolü büyüktür. Dolayısıyla ‘alt tarafı oyuncak’ deyip hafife almamak önemlidir. 1 yaş için oyuncak seçerken bebeğin bu dönemde neler yapabildiği göz önüne alınmalıdır. 1 yaşına kadar geçen süreçte bebek önce oturmayı öğrenir. Bu, ilk 6 ayda gerçekleşir. Sonraki 6 ay ise emekleme ve yürümeyi öğrenme dönemidir. Bu dönemde çek-bırak modelli arabaların, eğitici topların ve konuşan oyuncakların tercih edilmesi isabetli olacaktır. Müzikli ve sesli figürler bebeğin algısını hep canlı tutacaktır.

1 yaş oyuncak seçimini güvenle gerçekleştirmek, çocuğunuzun eğlenirken kavrama ve öğrenme yetisini geliştirmek sizin elinizdedir. Güvenilir markalar arasından bütçenize uygun tercihte bulunmak için sitemizden yararlanmanız mümkündür. Pek çok model ve uygun fiyat aralıklarıyla en güzel oyuncaklar ürün yelpazemizde kendine yer edinmiştir.

Doktor, tamir ve mutfak oyun seti, enstrümanlar, bebek evi, resim boya kalemleri, resim defter ve kitapları, eşleştirmeye dayalı oyuncaklar seçeneklerinizden sadece birkaçıdır.

1 yaş oyuncak çeşitleri içerisinde sayı sayma oyuncak modellerini, yap-bozları, hikâye kitaplarını görmek de mümkündür. Oyun hamuru ve oyuncak bebekler de yine bu kategoride yer alır.

Tahtadan yapılan oyuncaklar, karton kutu modelleri, ahşaptan yapılmış taşıtlar, bebek araba modelleri de bunlar arasındadır.

1 yaş oyuncak fiyatları değişkenlik gösterse de sitemiz uygun fiyat ve üst düzey kalite arayanların tercihidir. Beyinsel ve fiziksel gelişimi destekleyecek tüm 1 yaş oyuncak modelleri ve çeşitleri sitemizin zengin ürün pörtföyüne dâhildir.

Bebeklerin beyin gelişimi 1 yaşından itibaren hız kazanır. 1 yaş oyuncak ucuz olmasıyla değil kalitesiyle fayda sağlar. Çocuklarının üzerine titreyen ebeveynlerin oyuncak seçiminde de ince eleyip sık dokuması en doğal hakkıdır. Çocuğa zarar verme ihtimâli bulunan (örneğin kesici veya sivri olan), zehirli maddeler ya da toksik boyalar içeren oyuncaklar bebeğiniz için güvenli değildir.

Bebeklerin nârin cilt yapısı ve hassas vücudu düşünülerek tasarlanan en dayanıklı, modern 1 yaş oyuncak çeşitleri sitemizde rahatlıkla bulunabilir. Çocuğunun sosyalleşmesini, üretkenliğini, iletişim becerisini, özgüvenini, zihinsel ve fiziksel yeteneklerini geliştirmek isteyenler bu oyuncaklarla çözüme kavuşur.

1 Yaş Erkek Bebek ve Kız Bebek İçin Oyuncak Seçimi

1 yaş oyuncak önerileri kız ve erkek bebeklere göre farklılık arz eder. Oyuncak bebek ve aksesuarları kız bebeklerin daha fazla ilgisini çekerken araba, bisiklet ve diğer taşıt modelleri erkek bebekleri cezbeder.

Peluşlar da kız bebeklerin favori oyuncaklarındandır. Şarkı söyleme, ağlama-gülme, bezini değiştirme gibi çeşitli duygu ve davranışları veren özelliklere sahip bebekler kızların olmazsa olmazıdır. Onlara bakım yapmak ise ayrı bir keyiftir.

1 yaş oyuncak seçimi erkek bebek için gerçekleştiriliyorsa farklı modellere yönelmek gerekecektir. Çek-bırak veya kırmalı arabalar, bisikletler, akülü arabalar, müzik âletleri, yap-boz, müzikli cep telefonu onların en çok ilgisini çeken şeylerdendir. Bowling ve tamir setleri, basketbol potası ve topu da bunlardandır.

1 yaş oyuncak modelleri arasında erkek bebek oyuncakları karşımıza genellikle turuncu, beyaz, mor, sarı, yeşil ve mavi renklerde çıkar.

Tüm 1 yaş oyuncak alternatifleri arasından uygun fiyat doğrultusunda seçim yapmak isteyenlerin ilk durklarından biri olan sitemiz, geniş ürün yelpazesine sahiptir. Diş kaşımaya yarayan oyuncak çeşitlerinden tutun, üstünde pek çok renkli parça ve tuş bulunan aktivite masalarına kadar pek çok model buraada beğeniye sunulmuştur.

1 yaşındaki çocuk için oyuncak alırken çocuğunun sağlığını ve güvenliğini tehlikeye atmak istemeyenler gönül rahatlığıyla alışveriş yapmak için sitemizi tercih edebilir. Çünkü koleksiyonumuzda yer bulan tüm 1 yaş oyuncakları çok yönlü gelişimi destekler, kaliteli ve dayanıklı malzemeden üretilir. Sitemiz her bütçeye uygun fiyat aralığı ve zengin marka çeşitliliğiyle keyifli bir alışveriş deneyimi için en doğru adrestir.

1 yaş oyuncak için farklı model arayanlara hitap eden sitemiz bünyesinde doğal boyalar kullanılarak renklendirilmiş, kanserojen madde içermeyen, sağlam ve kaliteli oyuncak çeşitlerini barındırıyor. Böylece anne-babalar bütçesini zorlamadan güvenli alışveriş yaparak 1 yaşındaki çocuklarını bu kritik dönemde eğlenceli oyuncaklarla eğitebiliyor.