Oyuncak Kulübü
Kategoriler
Sonuçları Filtrele

Marka

 • Akalli Oyuncak2
 • BaŞel Oyuncak1
 • Bİrcan7
 • Birlik Oyuncak7
 • Can Oyuncak22
 • Can-em Oyuncak9
 • Clementoni30
 • Dolu Oyuncak32
 • Enfal Oyuncak3
 • Erkol Oyuncak5
 • Fen Toys16
 • Fisher-Price80
 • Gepet Toys1
 • Giochi Preziosi3
 • Hasbro1
 • Karsan Oyuncak2
 • Kizilkaya4
 • Lego13
 • Mattel15
 • Mercan Oyuncak16
 • Mgs Oyuncak13
 • Neco Toys25
 • Play-Doh5
 • Playskool1
 • Samatli Oyuncak1
 • Smoby4
 • Sunman94
 • Vardem Oyuncak50
 • Zuzu Oyuncak3

Fiyat (TL)

-

2 Yaş Oyuncakları

Limit:
475 sonuçtan 1 ile 24 arası görüntüleniyor.

 

Hayatınızdaki en önemli varlık olan bebeğiniz 2 yaşına geldi. Ve gelişimi hızla ilerliyor, burada bir ebeveyn olarak size düşen görev bebeğinizin gelişimi açısından çok önemli bir yer tutan oyunları ve oyuncakları iyi bir şekilde öğrenmeniz ve bebeğinize yaşına uygun oyunları oynatmanız ve oyuncakları temin etmenizdir. Bu sebepten dolayı şu anda okumuş olduğunuz yazıda size 2 yaş oyuncakları ile alakalı bilgileri aktarmaya çalışacağız. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde 2 yaşındaki çocuklarınız için gerekli olan oyunlar, oyuncaklar ve daha birçok bilgiyi bulabileceksiniz. Haydi başlayalım o zaman.
 

2 yaş oyuncakları nelerdir?

 

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bebeğiniz 2 yaşına geldiğinde hal ve tavırlarında, zekasında ve gelişiminde değişim olacağı gibi, giydiği kıyafetlerden (tulum, body), oynadığı oyuncaklara kadar büyük değişim içine giriyor. Renkleri ve nesneleri çok daha rahat ayırt edebiliyor, daha hareketli oluyor ve artık dış dünyayı daha çok tanıyor. Ve bu dönemde siz ebeveyn olarak, bir anne-baba olarak bebeğinizdeki bu zeka ve vücut gelişimi görüp ona göre oyuncaklar ve oyunlar araştırmaya başlıyorsunuz. 2 yaş oyuncakları artık 1 sene boyunca sizlerin ilgi alanı oluyor.

Peki 2 yaş oyuncakları nasıl ayırt edilecek? Bunu biliyor musunuz?

Bebeğiniz küçükken satın aldığınız oyuncaklar tamamen onu oyalamaya yönelik ses ve ışık çıkaran çok renkli oyuncaklardı. Ancak bebeğiniz artık bunlara eskisi kadar ilgi göstermeyecektir. Çünkü artık eskisinden de meraklı. Bu konuda uzman pedagogların tavsiyeleri de incelediğinde 2 yaş oyuncakları yine renkli olmalı. Fakat bebeğiniz eline geçen her şeyi ağzına götürme alışkanlığına sahip olduğu için kesinlikle yutabileceği küçüklükte parçaları olan oyuncakları tercih etmemelisiniz. Oyuncak satın alırken öncelikli konumuz kesinlikle ama kesinlikle güvenlik olmalıdır. Daha sonra yine çocuğunuzun dikkatini çekecek kadar renkli olmalıdır. Ancak renkten de önemli olan çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunacak eğitici ve 2 yaş oyuncakları seçmelisiniz. Bul-Tak Oyuncaklar 2 yaş oyuncakları arasında gayet eğitici bir oyuncak çeşididir. Öncelikle Bul-Tak Oyuncaklar ile başlayabilirsiniz. Ancak büyük parçalı ve şekilli (yıldız, kare, yuvarlak, prizma) olmasına dikkat etmelisiniz. Bu şekilli oyuncaklar çocuğunuzun kavrama yetisini fazlasıyla geliştirecektir.

Bazı oyuncak sitelerinde 2 yaş oyuncakları için hamur oyunları önerilmektedir ancak biz bunu kesinlikle tasvip etmiyoruz. Ne kadar sağlıklı olursan olsun oyun hamurları özellikle 2 yaşındaki çocukların farkında olmadan ısırıp yutabilecekleri nesnelerdir.
El kaslarının gelişimi için parmak boyaları ve boya oyunları yine seçebileceğiniz türlerdir. Keza küçük renkli toplarda 2 yaş oyuncakları için bir seçenektir. Çünkü çocuğunuz toplarla oynarken fazlasıyla hareket kabiliyeti elde etmektedir.
Sorumluluk bilincinin aşılanabileceği oyuncak ahşap evler de 2 yaş oyuncakları arasından diğer bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine ahşap oyuncaklar arasından büyük parçalı ve 2 yaşa uygun yap-boz oyuncakları da çocuğunuzun problem çözme yeteneğini arttırabilecek başka oyuncak türüdür. Ayrıca çevresini ve çevresindeki canlıları da tanımasına yardımcı olacak olan oyuncak hayvan figürleri de 2 yaş oyuncakları arasında tercih edebileceğiniz ve satın alabileceğiniz ürünlerdir.

 

2 yaş oyuncakları

 

 

2 yaş oyuncak seçimi ve tavsiyeler

 

Aslında yukarıda 2 yaş oyuncakları nasıl seçilir, seçimi nasıl yapılmalı bu konuda bilgiler vermiştik. Şimdi 2 yaş oyuncakları nasıl seçilir ve 2 yaş oyuncakları olarak ne tavisye edilir? daha geniş kapsamlı ele alalım.

Öncelikle 2 yaş oyuncakları kız ve erkek kategorisi olarak ikiye ayrılmalı. 2 yaş oyuncakları seçilirken dikkat edilmesi gereken en önemli husus çocuğumuzun sağlığıdır. Az önce de bahsettiğimiz gibi ufak parçalı 2 yaş oyuncakları kesinlikle alınmamalıdır. Takdir edersiniz ki çocuklarınız oyuncakları ile oynarken yerlere düşürebilir ve çeşitli mikroplar ve bakteriler oyuncağa etki edebilir. Bu dönemde seçilen 2 yaş oyuncakları aynı zamanda temizlenmeye yani sıcak su ile yıkanmaya da müsait olan oyuncaklar olmaldır. Elektronik aksam içeren oyuncaklar yıkanmaya pek müsait olmadığından tercih sıralamasında sonlarda olmalıdır. Ahşap oyuncaklar da 2 yaş oyuncakları arasında tercih sıralamasında üstlerde olabilir. Hem sağlıklıdır, hem de dayanıklıdır.
Ayrıca satın alınan 2 yaş oyuncaklarının üzerinde mutlaka CE damgası bulunmalıdır.


 

2 yaş zeka ve gelişim oyuncaklarının bebeklere faydaları nelerdir?

 

Eskiden oyuncak konusu pek ciddiye alınan bir mesele değildi. “ Çocuk mu? Öyle veya böyle büyür” şeklinde bir algı toplumun çoğuna hakimdi. Ancak zamanla ilerleyen teknoloji ile birlikte pedagogların da tavsiyeleri ile bu algı yerini “oyuncak çocuğun zeka gelişiminde son derece önemlidir” algısına bıraktı. Ve bu son derece doğru. Televizyonda veya internette karşınıza çıkan reklamlarda da çocuğunuzun zeka gelişimi ve bedensel gelişimi açısından 2 yaş oyuncaklarının ne kadar önemli olduğunu bilgilendirici reklamlarla ve yayınlarla öğrenmişsiniz. Başta Lego, Fisher-Price, Mattel, Hasbro gibi oyuncak markaları olmak üzere oyuncak üreticileri son derece zeka geliştirici ve eğitici oyuncakları piyasaya sürmeye başladılar. Bul-Tak Oyuncaklar, Yap-Boz Oyuncaklar, Lego Oyuncaklar, Fonksiyonlu Bebekler, Ses çıkaran hayvan figürlü oyuncaklar çocukların düşünme ve karar verme yetisinde inanılmaz derecede faydalı oldular. Sonraki yaşlarda bilim oyuncakları devreye girdi, daha sonra boyama oyunları. Böylece çocuklarınız çeşitli aktivite ve etkinlikler ile zeka gelişiminde önemli aşamalar kaydetti. Yapılan araştırmalara göre de zeka geliştirici ve eğitici oyuncaklar ile oynayarak büyüyen çocuklar okullarda daha başarılı bireylere dönüştüler. Bu sebepten Okul Öncesi oyuncakları adı altında birçok ürün piyasada kendine yer buldu. Kıssadan hisse çocuğunuz için alacağınız her oyuncak onun için bir gelişim odağıdır. 2 yaş için zeka geliştirici oyuncaklar da bu gelişim odaklarından sadece biridir.

 

Zeka geliştirici 2 yaş oyuncakları


 

2 Yaş çocuğu için hangi etkinlikler ve aktiviteler yapılmalıdır?

 

Ebeveynlerin aklındaki sorulardan biri de çocukları her yeni yaşa girdiğinde çocukları için yapılacak aktivitelerin ve etkinliklerin neler olduğudur. Bu konuda yine 2 yaş oyuncakları size yardımcı olacaktır ancak isterseniz burada sözü tamamen uzmanlara bırakalım.

Montesorri okulunu bilmeyen anne-baba yoktur, İtalyan kökenli okullardır, ilk olarak Newyork’ta açılmıştır. 2 yaşındaki çocuklar için gerekli etkinlikleri Montesorri okullarının 7 etkinliği ile anlatalım.

1. Etkinlik- Çorabının diğer eşini bul (Elde edilmesi hedeflenen beceri: Eşleştirme ve ev işlerinde yardım)
Çamaşırlar yıkandıktan sonra çamaşırları birbirinden ayırırken çocuğunuzdan bu konuda yardım alabilirsiniz. Çorabının öteki eşini bulmasını tembihleyerek güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.

 

2. Etkinlik-Kağıttan yapılan örgüler (Elde edilmesi hedeflenen beceri: Küçük Motor Gelişimi)

Renkli kağıtlarla yapılan bu etkinlikte çocuğunuzun parmak kası gibi küçük kasları ve el becerileri gelişecektir.

3. Etkinlik-Küçük Market (Elde edilmesi hedeflenen beceri: Sosyal ortamlara uyum, sınıflandırma ve sayılar)

Çocuğunuz bu oyunu market oyuncakları ve oyuncak yazar kasalar (Bu ürünleri sitemizde 2 yaş oyuncakları kategorisinde bulabilirsiniz) eşliğinde yaşıtları beraber oynarak hem sosyal ortam gelişimini sağlar, sınıflandırma becerisi elde eder, hem de sayıları yavaştan öğrenmeye başlar.

4. Etkinlik-Çatal/Kaşık Düzenleme (Elde edilmesi hedeflenen beceri: Sınıflandırma ve Ev ilerinde yardım)
Çatal ve kaşık düzenleme konusunda çocuğunuz ile beraber yapacağınız bu etkinlik hem çocuğunuzun sınıflandırma yeteneğini arttıracak hem de size yardımcı olma konusunda alışkanlık edinmeye başlayacaktır.

5. Etkinlik-Renklerine göre eşleştir (Elde edilmesi hedeflenen beceri:  Renkleri Ayırt Etme ve Eşletirme)

Renkli kağıtlardan parçalar keserek yapabileceğiniz bu etkinlikle çocuğunuz renk ayırt etme konusundaki yeteneği gelişecek ve eşletirme algısı da aynı seviyede yukarı çıkacaktır. Ayrıca bu oyunu çeşitli 2 yaş oyuncakları ile de oynayabilirsiniz.

6. Etkinlik-Bulaşık Yıkama (Elde edilmesi hedeflenen beceri: Ev işlerine yardım ve küçük motor gelişimi)
Çocuğunuz ile birlikte yıkayacağınız bulaşıklar çocuğunuza yine ev işlerinde size yardım etme konusunda beceri kazandıracak ve bulaşık yıkama sırasında el kasları da gelişecektir.

7. Etkinlik-Yüz Giydirme (Elde edilmesi hedeflenen beceri: Vücudu tanıma)

Bu etkinlikte çocuğunuzun vücudu tanıması için meydana getirilmiş bie etkinliktir. Boş yüz kağıtlarına ağız, burun, göz ve kulak gibi organları takması istenir. Bu kağıtları evinizde boş bir kağıt ve kalem yardımı ile de çok kolay yapabilirsiniz. Daha sonra çocuğunuzdan çizdiğiniz kulak, göz, burun ve ağızı yerleştirmesini isteyebilirsiniz.


 

2 Yaş çocuğu oyunları nelerdir?

 

Hacıyatmaz Oyunu: Çocuğunuzun reflekslerinin ve dikkatinin gelişmesi açısından son derece faydalı bir oyundur. Dilerseniz çocuğunuzla oynamak için sitemizden 2 yaş oyuncakları kategorisinden bu oyunu satın alabilirsiniz.

Hacıyatmaz Oyunu Satın Al

Evcilik Oyunu: Huzurlu bir oyun olan evcilik oyunu çocuğunuza hem sorumluluk bilinci aşılar hem de ruhsal anlamda rahatlamasını sağlar. Bu bağlamda satın alacağınız ahşap evler, oyuncak bebekler evcilik oyunu konusunda vazgeçilmez ürünlerdir. Yine bu oyuncakları sitemizden 2 yaş oyuncakları kategorisinden bulabilirsiniz.

Hayvanları Tanıma Oyunu: Çocuğunuza satın alacağınız oyuncak hayvan figürleri ile zevkle oynacağı bir oyundur. Oyuncak Hayvan Figürlerini de 2 yaş oyuncakları kategorimizden inceleyebilirsiniz.

Başlıca olarak saydığımız 2 yaş çocuğu oyunlarının dışında geri kalan birçoğunu ilerleyen zamanlarda sitemizin blogunda sizlerle paylaşacağız. Keza yukarıda da bahsettiğimiz gibi 2 yaş oyuncakları kategorisinde başka etkinlik oyuncakları bulabilirsiniz.

 

2 yaş oyuncakları Fiyatları

 

2 yaş oyuncakları için bir fiyat aralığı söylemek maalesef çok zor. Bu tamamen 2 yaş oyuncaklarının kalitesine ve fonksiyonlarına göre değişmektedir. 2 yaş oyuncaklarının fiyatları genel tabir ile 15 Tl ile 600 Tl olarak düşünülebilir.

Oyuncak Kulübü © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır