Oyuncak Kulübü
Kategoriler
Sonuçları Filtrele

Marka

  • Dolu Oyuncak1
  • Nİl Denİz17

Fiyat (TL)

-

Akülü Arabalar

Limit:
18 sonuçtan 1 ile 18 arası görüntüleniyor.

 

 

Akülü araba... Bu iki kelime bugünün yetişkin bireylerinin bile içinde bir ukte olarak kalmıştır kesinlikle. Eski zamanlardaki yabancı filmlerin ve o filmlerdeki çocuk oyuncuların kullandığı bir araçtı, bugün 40 yaşına merdiven dayamış insanların o dönemdeki en büyük hayaliydi belki de. Hangi çocuk akülü arabasının olmasını istemez ki? Cevap çok basit; her çocuk ister. Bundan yaklaşık 30 yıl önce bu araçları temin etmek veya satın almak kolay değildi. Hem ürün çeşitliliği açısından hem de akülü araba fiyatları açısından kolay ulaşılabilir bir oyuncak türü olamadı. Ancak üretim şartlarının gelişmesi ve ülkeler arası ticari anlaşmaların varlığı ile ilk olarak ithal edilmeye başlanan bu oyuncaklar zamanla yurt içinde de üretilmeye başlandı. Bütün bu koşullar sağlandığında artık hemen hemen her ailenin çocuğu için akülü araba almasının önündeki engeller de kalkmış oldu. Nitekim e-ticaret sektörünün de gelişmesi ile beraber artık en ucuz akülü araba modelleri bulmanız işten bile değil.

Günlük hayattan bildiğimiz bir çok araba markasının minyatür hali olarak kabul edebiliriz akülü arabaları. Bmw, Audi, Mercedes, Land Rover, Ferrari, Porsche gibi ünlü araba markalarının oyuncak hali olarak karşımıza çıkarlar. Akülü oyuncak araç segmentinde ilk olarak üretilen modellerdir. Öncelikle otomobil tasarımları piyasaya sürülmüştür. Zamanla jip modelleri de piyasada yerini almıştır. Bugün baktığımızda ürün yelpazesi olarak çok geniş olarak sayılabilir akülü araba modelleri.

Çok tercih edilen akülü araba modelleri hangileri?

Üretim olarak akülü arabalar genellikle 12 volt aküye sahip araç özelliğindedir. 6 volt yada başka voltajlı modelleri nadiren bulunur. Akülü araçlar kategorisindeki bu oyuncaklar genel 4x4, klasik otomobil ve spor otomobil tarzlarında piyasaya sürülür. Uzaktan kumandalı seçenekler olduğu gibi sadece sürücüsü tarafından yönetilen akülü araba modelleri daha fazladır. Google üzerinden akülü araba 12 volt olarak yapacağınız aramalarda modeller karşınıza muhakkak çıkacaktır. Bunun haricinde renk ve model olarak seçim yapmakta zorlanıyorsanız Youtube üzerinden çocuk videosu kategorilerinde akülü araba videolarını izleyerek hem araçların özelliklerini hem de kullanım aşamalarında ne gibi durumlarla karşılaşabileceğinizi bulabilirsiniz. Tabii bu durumları olumsuz olarak düşünmeyin, akülü araba nerede kullanılır? hangi zeminlerde kullanılır? evde kullanmaya müsait midir? gibi sorularınızın cevabı olarak düşünebilirsiniz. Bu bağlamda ülkemizde bu aracı üreten pilsan firmasının da pilsan akülü araba modellerini incelemenizde fayda var.

Akülü arabalar güvenlik açısından bir sorun teşkil eder mi?

Bu oyuncakların özelliklerini incelediğimizde yaş kriterini sağladığınız sürece güvenlik açısından herhangi bir sorun teşkil ettiği bugüne kadar görülmemiştir. Akülü arabalarda çocuğunuzun güvenli şekilde bir sürüş yapmasını sağlayacak özellikler şunlar;

  • - Kesinlikle yüksek hızlı değiller. (Ortalama hız 3,5 km - 7 km)
  • - Normal hız aralığında difransiyel sistemi mevcuttur. (Aracın dönüşlerde devrilmemesi, hızlarını koruyarak dönüşe ve yoluna devam etmesi gibi görevleri bulunan sistemdir.)
  • - Emniyet kemeri sistemi
  • - Yavaş yavaş hareket ederek başlayan kalkış özelliği
  • - Sökülebilir arka ve ön siperlik mevcuttur
  • - Aşırı ısınma ve akıma karşı devre koruma özelliği

Akülü arabalar nasıl şarj edilir ve şarj kullanım süresi nedir?

Akülü arabaların donanım standartlarında bir adet adaptör bulunmaktadır. Kullanım kılavuzundan da faydalanarak ne kadar süre şarj edilmesi gerektiğini öğrenebilirsiniz. Akü ömrünün daha uzun olması için kullanım kılavuzunda belirtilen direktiflere uymalısınız. Akülü araba kullanılmasa dahi 15 günde bir akünün tam boşalmaması için şarj edilmesi gerekmektedir.

Akü tam dolu kapasite de olursa aracı 1 veya 2 saat süresince sorunsuz kullanabilirsiniz ancak bu özellik akülü arabanın markası ve modeline göre değişiklik göstermektedir.

Akülü Araba fiyatları ne kadar?

Akülü arabaların fiyatları marka ve modele ve akülü arabanın özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Kaliteli ve güvenilir bir akülü araba fiyatı yaklaşık 1000 TL civarlarında olup ekstra özelliklere göre daha da artan bir ivme gösterebilir. Jip, Klasik araba, Spor araba modelleri arasında da fiyat farklılıkları mevcuttur. Akülü araba satın almak için sayfamızı inceleyebilir ve aklınıza takılan soruları müşteri hizmetleri hattımızdan bizlere sorabilirsiniz.

Oyuncak Kulübü © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır