Oyuncak Kulübü
Kategoriler
Sonuçları Filtrele

Marka

  • Nİl Denİz8

Fiyat (TL)

-

Akülü Motorsikletler

Limit:
8 sonuçtan 1 ile 8 arası görüntüleniyor.

Akülü Motorsiklet, akülü oyuncaklar kategorisinde yer alan, genellikle destek tekerlekleri ile birlikte satışa sunulan, güç kaynağı olarak da mini akülerin kullanıldığı, genellikle 3 yaş ve üzeri çocuklar için önerilen bir oyuncak türüdür. Akülü motor olarak da anılmaktadırAkülü oyuncaklar segmentinde akülü arabalardan sonra üretimine başlanan akülü motorsikletlerin şu an piyasada satılan modellerini incelediğinizde çok fazla çeşit olmamasına rağmen yine de müşteri memnuniyetini tatmin edici seviyede tutacak şekilde bir ürün yelpazesi olduğu söylenebilir. Türkiye’de başta Pilsan olmak üzere akülü motorsiklet üretimi yapan oyuncak firmaları mevcuttur. Aynı zamanda Çin Halk Cumhuriyetinden de diğer oyuncak türleri gibi fazlasıyla ithal edilmektedir.

Bu araçlar genellikle 12 volt şarj destekli olarak üretilir ve 2x12V gücünde arka motorları bulunmaktadır. Hız limiti olarak da 3.5 – 7 Km/Saat’dir. İleri ve geri hareket özelliğine sahip olup taşıma kapasiteleri 30-50 kg arası değişir.  Akıllı anahtar sistemleri mevcuttur. Aynı zamanda otomatik vites, sabit ayna, sökülebilir koltuk, sökülebilir ön ve arka siperlik gibi aksesuarları da yapısında barındırmaktadır. Ve aracın benzin depo kapağından şarj edilebilme özelliği vardır. Bazı markaların ürettiği akülü motorsiketler de müzik sistemi dahi bulunmaktadır. Model olarak ise chopper, scooter modelleri revaçtadır.

Akülü Motorsiklet güvenebileceğiniz bir oyuncak mı?

Akülü motorsiklet kullanım koşulları arasında aranan ilk şart çocuğunuzun 3 yaşını doldurmuş olmasıdır. Üretici firmalara tarafından belirlenen bu koşul harici başka bir güvenlik zaafiyeti bugüne kadar görülmemiştir. Gerek kullanılan malzemeler, gerekse denge bazındaki destekleyici aksesuarlar bu oyuncakların kullanımı sırasında oluşabilecek tehlikeli rahatlıkla bertaraf etmektedir. Akülü Motorsiklet kullanıcıları için alınmış bazı teknik ve güvenlik detaylarından bahsedelim;

- Emniyet kemeri

- Ergonomik Model tasarımı

- İki tekerlekli araçlarda ekstara destek tekerlekleri

- Normal hız aralığında difransiyel sistemi (Aracın dönüşlerde devrilmemesi, hızlarını koruyarak dönüşe ve yoluna devam etmesi gibi görevleri bulunan sistemdir.)

- Kanserojen içermeyen, çocuk sağlığına uygun hammadde

Akülü araçları üreten firmalardan çıkan bütün akülü araçlarda yukarıda saydığımız güvenlik önlemleri aşağı yukarı mevcuttur ancak çocuğunuza akülü motorsiklet almadan önce mutlaka sorgulamanız gereken özelliklerin de başında gelmektedir bu detaylar.

Akülü Motorsiklet fiyatları hakkında

Akülü motorsiklet fiyatları oyuncağın özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Marka, elektronik sistemler ve şarj özellikleri ve bu araçların üretiminde kullanılan malzemeler fiyatlara artı veya eksi olarak yansımaktadır. Yapacağınız ufak bir araştırma ile aşağı yukarı bir akülü motorsikletin ne kadara mal olabileceğini rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Bizim sitemizde ise 390 TL’den başlayan fiyatlar ile Akülü Motorsikletleri bulabilir ve kredi kartına taksit imkanı ile satın alabilirsiniz.

 

Oyuncak Kulübü © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır