Oyuncak Kulübü
Kategoriler
Sonuçları Filtrele

Marka

  • Dolu Oyuncak1

Fiyat (TL)

-

Akülü Traktörler

Limit:
1 sonuçtan 1 ile 1 arası görüntüleniyor.

 

 

Akülü Traktör diğer akülü araçlar gibi belirli bir yaşa ulaşmadan kesinlikle kullanılmaması gereken bir akülü oyuncak araç modelidir. Akülü oyuncaklar segmentinde son olarak üretilmiştir. Önce akülü arabalar, sonra akülü motorsikletler üretilmiş olup akülü traktör üretimi bu araçlardan sonra başlamıştır. Diğer akülü araçlara nazaran daha büyük boyutlara sahiptir. Kullanım yaşı olarak genelde 3 yaş ve üzeri çocuklar için tavsiye edilmektedir. Römorklu ve römorksuz olan modelleri mevcuttur. Şu an piyasada satılan modelleri incelediğinizde yüzlerce çeşit olmamasına rağmen yine de müşteri memnuniyetini had safhada tutacak şekilde bir ürün yelpazesi olduğu söylenebilir. Ülkemizde Pilsan, Dolu Oyuncak gibi firmalar akülü traktör üretimi yaparken, yurtdışı menşeili olarak John Deere markasını örnek gösterebiliriz.

Bu araçlar 6 ve 12 volt şarj destekli olarak üretilir, hız limiti olarak da 3.5 – 7 Km/Saat’dir. İleri ve geri hareket özelliğine sahip olup taşıma kapasiteleri 30-60 kg arası değişmektedir. Bazı modeller ise tamamen gerçek bir traktör hissiyatı verebilir kullanıcılarına. Bu hissiyatın temel sebebi açılabilir motor kapağı, ayarlama özelliği olan koltuklar, elektronik korna özelliği, akülü traktör çalışır haldeyken yanan ön farlar ve gerçeğe yakın ses çıkarma özelliği olarak gösterilebilir.

Akülü Traktör çocuğunuz için güvenli bir oyuncak mı?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi eğer çocuğunuz 3 yaşından büyük ise akülü traktör üreticileri tarafından konulan kullanım şartlarına bu oyuncağı kullanmasında herhangi bir tehlikeli durum bulunmamaktadır. Özellikleri bakımından da akülü traktörüleri incelediğiniz zaman mekanizma olarak bir sıkıntı yaratmayacağını rahatlıkla görebilirsiniz. Akülü traktör kullanıcıları için alınmış bazı teknik ve güvenlik detaylarından bahsedelim;

-         Darbe emici özellikli ve sökülebilir ön tampon

-         Aşırı ısınmaya ve akıma karşı devre koruma özelliği

-         Elektrik devresini kesen fren sistemi

-         Kontak kontrol paneli

-         Normal hız aralığında difransiyel sistemi (Aracın dönüşlerde devrilmemesi, hızlarını koruyarak dönüşe ve yoluna devam etmesi gibi görevleri bulunan sistemdir.)

-         Kanserojen içermeyen, çocuk sağlığına uygun hammadde

Akülü araçları üreten firmalardan çıkan bütün akülü araçlarda yukarıda saydığımız güvenlik önlemleri aşağı yukarı mevcuttur ancak çocuğunuza akülü traktör almadan önce mutlaka sorgulamanız gereken özelliklerin de başında gelmektedir bu detaylar.

Akülü Traktör fiyatları ne kadar?

Akülü traktör fiyatları oyuncağın özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Marka, elektronik sistemler ve şarj özellikleri ve bu araçların üretiminde kullanılan malzemeler fiyatlara artı veya eksi olarak yansımaktadır. Genel olarak fiyatlar 350 TL ile 2000 TL arası değişmektedir.

 

 

Oyuncak Kulübü © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır