Barbie

Barbie: Oyuncak bebek denilince akla gelen ilk isim

 Barbie; 9 Mart 1959 tarihinde Newyork oyuncak fuarında tanıtıldığı günden bu yana çocukların renkli dünyasına hitap eden bir marka olmayı sürdürüyor. Barbie bebekleri, kıyafetleri, oyuncakları ve diğer ürünleri konsept, renk ve çeşitliliğiyle çok kısa sürede ilgi odağı olmayı başardı. Tam adı Barbara Millicent Roberts diye bilinse de kısaca bu isimle anılıyor. İlk olarak siyah beyaz çizgili mayosu ile ortaya çıktı. Şimdiye kadar en çok satılan Barbie bebeği uzun saçları olan 1992 Totally Hair Barbie oldu.

Her bütçeye uygun oyuncak yelpazesiyle çocukları eğlendiren Barbie markası, onların hayal gücünü de geliştiriyor. Kozmetik, kırtasiye ve aksesuar ürünleri de üreten marka, sağlığa zararlı bir malzeme kullanmamasıyla ebeveynlerin içini rahatlatıyor. Oyuncak seçiminde çocuklara sınırsız özgürlük tanıyan bu ürünler, miniklerin yeni şeyler öğrenmelerini sağlıyor. Özellikle 2-12 yaş grubu kız çocukların ilgisini çeken marka onların üretkenliğine katkıda bulunur.

Kendi zevklerine göre oyuncak ve ev tasarlayan çocuklar özgüven konusunda da ilerleme kaydeder. Üstelik başkalarıyla birlikte oynamak sosyal yönlerini de geliştirir. Marka tasarladığı bebeklerle ve oyuncak setleriyle her zaman çocukların gözdesi hâline gelmeyi başarıyor. Onların farklı meslekleri tanımalarına da imkân sunan Barbie markası; oyun parkı, mutfak seti, pizzacılık, karavan, diş hekimliği, kuaförlük ve veterinerlik gibi mesleklere ait çeşit çeşit oyuncaklar tasarlıyor.

Tabii ki markanın ürünleri bunlarla sınırlı değil. Kazak mont, mayo, bikini ve benzeri giyim ürünleri de bulunan marka çeşit çeşit modellerle çocukların beğenisini kazanıyor.

 

Barbie Bebek: Her kız çocuğunun hayali

 Kız çocukların vazgeçilmezi olan Barbie bebekler, evcilik oyunlarına farklı bir boyut kazandırıyor. Bu oyunlar sırasında doktor veya manken olmayı, misafir ağırlamayı çok seven çocuklar, şirin bebekler ile doyasıya eğleniyor. Şüphesiz her kız çocuk oyuncak bebeklerden hoşlanıyor. Barbie oyuncak bebekler ise kız çocuklarına verilebilecek en güzel hediyeler arasında yer alıyor. Oyunları sıradanlıktan çıkararak oldukça keyifli bir hâle getiriyor.

Pek çok farklı etkinliğin yapılmasına yardımcı olan bu bebekler, çocuğun el becerilerini de geliştiriyor. Saçlarını tarayıp boyamak ve şekillendirmek onlara zamanın nasıl geçtiğini hissettirmiyor. Çocukların en yakın arkadaşı olan prenses Barbie bebek, onları hiçbir oyunda yalnız bırakmıyor. Onunla güzel anılar biriktirmenize vesile olacak bu bebekler yetişkinleri bile eğlendiriyor.

Bebeğinin kıyafetini değiştirmek ve onlar için ev kurmak sadece bir oyundan öte, sorumluluk bilincinin oluşmasında rol oynuyor. Barbie bebek ayakkabıları, dolabı, karavanı, evi gibi birçok ürün çocuklara büyük mutluluk yaşatıyor.

Eklemli Barbie bebek çocuklara vücut parçalarının işlevleriyle ilgili ipuçları veriyor. Meraklı olmayı öğrenen çocuk, organlarının nasıl çalıştığını da keşfediyor. Bebekleri aksesuarlar yardımıyla istediği tarza ve modaya uyarlarken dizayn etme yeteneği de güçleniyor. Hele çocuk büyüyünce moda ile ilgilenmeyi hayal ediyorsa oyuncak bebek onun için daha da önemli bir hâle geliyor.

Deniz kızı Barbie bebek ise tıpkı masallar diyarından gelmiş gibi. Kız çocuğunuza değişik hisler yaşatan bu oyuncak onun dünyasında yeni kapılar aralıyor. Bebeklerini sevip kucaklamak, giysilerini değiştirmek, süslemek onların en keyifli meşgalelerinden biri olacaktır. Bebeklerinin şık kıyafetlerini yıkamanız da mümkündür. Böylelikle çocuğunuzun oynarken mikrop kapma riski olmaz.

Bazı Barbie setleri ise havuz temalıdır ve deniz simidi vardır. Bunlar suda yüzebilir. Bebeğin üzerine mayo giydirilmiştir ve havuza koyulunca yüzmeye başlar. Setin parçaları içerisinde plaj havlusu, buz kovası, masa ve sürahi de mevcuttur. Böylece çocuğunuz sanki bir yaz tatilindeymiş gibi hayallere dalarak zevkle oynar. Üstelik çocuklar bununla sadece havuzda değil, lavaboda ve küvette de oynayabilir.

Barbie bebek çeşitleri ise arasında konuşan, uçan, uzun saçlı gibi modeller bulunuyor.

Markanın sunduğu çeşitli setler incelendiğinde her setteki bebeğin çocuk hayal dünyası düşünülerek tasarlandığı açıkça görülüyor. Çocukların dünyayı farklı açılardan keşfetmesini sağlayarak onları hayata oyunla bir şekilde hazırlıyor. Özbakım becerilerinin gelişimine de yardımcı olan oyuncak bebekler, çocukların eğlenirken öğrenerek vakit geçirmesini sağlıyor.

Yüz bakımı seti sayesinde çocuklar oyuncak bebeklerine bakım yapabiliyor. Böylece çocuk, kendine özen göstermeyi de öğreniyor. Şüphesiz her kız çocuk bu sevimli bebeklere bayılıyor ve onlarla oynarken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyor. Çizgi filmlerden de aşina oldukları bu bebekler aynı zamanda onlara sorumluluk bilinci de aşılıyor. Bebeğine yemek yedirmek, bebeğini uyutmak ve giydirmek çocukta içgüdüsel davranışların yerleşmesini sağlıyor. Aile kavramını ve iş paylaşımı yapmayı da pekiştiren bu oyunlar çocukların özbenlik kazanmasında ve gerçek hayattaki rollerini benimsemesinde büyük rol oynuyor.

Setlerdeki aksesuar sayıları ve özellikleri Barbie bebek fiyatları üzerinde en etkili unsurlar diyebiliriz. Setlerin içerisindeki küçük parçaların ve kıyafetlerin set fiyatlarına yansımasından dolayı tek satın alınan modeller daha ekonomik oluyor.

Aynı zamanda esnek yapıya sahip olan bu bebekler istenildiği gibi hareket ettirilebiliyor. Kolayca kıvrılabilen bu bebeklerin dans eden çeşitleri de bulunuyor.

Tüm Barbie bebek modelleri rengârenk aksesuarları ve kıyafetleriyle çocuklarda hayranlık uyandırıyor. Tabii ki erkek çocuklarına özel Barbie bebek çeşitleri de bulmak gayet mümkün. Ken bebekler bunlara örnek gösterilebilir. Eğitmen, futbolcu, pilot, veteriner gibi mesleklere sahip olan bu bebekler erkek çocukların ilgisini çekmeyi başarıyor.

Barbie bebek çeşitleri karakterlerine göre de sınıflandırılıyor. Örneğin Barbie Chelsea, Doğum Günü Prensesi, Pırıltılı, Pilot, Gelin, Kariyer Bebekleri, Deniz Kızı, Uzun Saçlı Prenses, Ken Bebek, Parti Kızı, Dreamtopia bebek bunlardan bazıları.

Kanserojen madde içermeyen Barbie oyuncak bebeklerde çocukların sağlığına zarar veren kimyasallar da bulunmuyor. Bu özelliklerinden dolayı ebeveynler tarafından güvenle tercih edilebiliyor. En güzel Barbie bebek modelleri ise sitemizde sizlere en uygun fiyatlarla sunuluyor.

 

Bütün çocuklar Barbie Oyuncakları ile oynuyor

 Oyun setleri içerisinde seyahat bebeği ve aksesuarlarından gardıroba, Chelsea’nin iki katlı evinden veteriner merkezine kadar pek çok ürün bulunuyor. Her biri çocuklar için ayrı bir anlam ifade ediyor. Bahçede oyun seti, sevimli hayvan arkadaşları ve takı seti en popüler Barbie oyun setleri arasında bulunuyor. Barbie Kamp Ateşi de etkileyici tasarımıyla göze çarpıyor. Yemek pişirmek ve ısınmak için gerekli olan ateşin yanı sıra, ateşin başında oturabilmek için ihtiyaç duyulan tabure de unutulmamış. Ateşin üzerinde yer alan düğmeye basılınca gerçekçi ışıklarla muhteşem bir görüntü oluşuyor ve orman sesleri çıkarıyor.

Birbirinden güzel alternatifleriyle göz kamaştıran bu oyuncakların arasından seçim yapmak zor olsa da hepsi aynı üstün kalitede sunuluyor.

Barbie süpermarket ve giyim seti, bebek bakıcılığı ve yüz bakımı gibi setler son derece rağbet görüyor. Örneğin Barbie süpermarket setinde meyve, sebze, market arabası, kasa ve benzeri ayrıntılar yer alıyor. Barbie kariyer setleri ise çocuklara meslekler hakkında fikir veriyor.

Öte yandan Barbie oyuncakları içerisinde şunlar da çocukların renkli dünyasına hitap ediyor:

 

  • Hayalet Ülkesi
  • Piknik setleri
  • Barbie ve Köpeği ile Havuz Partisi
  • Renkli Karavan
  • Renk Atölyesi
  • Temizlik Arabası
  • Uzay Macerası Uçan Kaykay
  • İki katlı oyun evleri
  • Kuaför salonu setleri
  • Galaksi oyun setleri

Çocukların oyuncakları arasında yerini alan bu ürünler onların hayal dünyalarını süsleyerek neşe dolu kahkahalarına vesile oluyor.

En güzel yemekler Barbie Mutfak Seti ile yapılır

 Mekân temalı oyuncaklardan biri olan Barbie mutfak seti; kahvaltı ve noodle hazırlama istasyonu, pizzacı gibi setlerle sunuluyor. Mini bahçe ve spa salonu gibi temalara yer verilen bu setlerde rengârenk oyun hamurları ve kalıpları da bulunuyor. Böylelikle çocuklar, setin temasıyla uyumlu bitkiler ve yiyecekler yapabiliyor. Kalıp çeşitleri, oyun hamurlarının miktarı ve renkleri sete göre değişiyor.

Dekor ve kek pişirme üzerine yoğunlaşan setler de dikkat çekiyor. Çocuklar bu setteki malzemelerle lezzetli tatlı ve yemekler yapıyor. Farklı pişirme yöntemlerini öğrenerek minik bir şef olan çocuklar, kendi mutfağında harikalara imza atıyor!

Hazırladığı keki fırına koyduktan sonra kabarmasını izlemek onlara heyecan veriyor. Kek dekor tabağını çevirerek farklı tasarımlar ve desenler ortaya çıkarabiliyor. Kekini süsleyip daha da iştah açıcı bir görünüme getirebiliyor.

Bu sevimli aşçının yaptığı yemeklere şüphesiz ki herkes bayılıyor! Mutfak odası, pasta süsleme aracı, past torbası, hamur şekillendirici gibi ekstraları bulunan set, çocuğunuzun mutfakta ihtiyaç duyacağı her şeyi içeriyor!

 

Barbie Evi muhteşem tasarımı ile göz kamaştırıyor

 Barbie evleri çoğunlukla tek tarafı açık biçimde tasarlanıyor. Böylece içerisindekilere kolaylıkla erişmek ve rahatça oynamak mümkün oluyor. Bazı evler katlanabiliyor, kutu şeklinde saklanabiliyor ve taşınabiliyor. Bazı evler ise sabit olarak sunuluyor. Barbie binaları içinde veteriner merkezi de yer alıyor. Tek katlı binalar portatif olurken çok katlı binalar 100 cm’den daha yüksek olarak karşımıza çıkıyor. Bunların saklanabilmesi ve taşınabilmesi için demonte edilmesi gerekiyor.

Barbie evi; garaj, su kaydırağı, havuz ve asansör gibi ek özellikler de barındırabiliyor. Kulüp evi, ağaç ev gibi çeşitleri ise Chelsea bebekleriyle oynamaları için tasarlanıyor. Bazı ev setleri evcil hayvan figürleriyle geliyor. Club Chelsea ev setleri bunlardan biri olarak öne çıkıyor.

Ev setlerinde ışık ve ses efektlerine sahip ev aksesuarları ve mobilyaları da görülüyor. Bununla birlikte Barbie aksesuar setleri ayrı olarak mobilya ve aksesuar satın almayı sağlıyor. Mutfak, banyo aksesuarları; bahçe-ev mobilyaları her çocuğun zevkine hitap edecek şekilde çeşitlendiriliyor. Böylece evi güzelleştirip farklı özellikler kazandırmak mümkün hâle geliyor.

 

Barbie Karavan ile müthiş bir kamp deneyimi yaşayın!

 Barbie parkının sıra dışı tasarımlarla birleştiği karavan ürünleri çocuklar için keyifli, eğitici oyuncak alternatiflerinden biridir. Estetik görünümü ve dayanıklı yapısıyla son derece kullanışlı olan barbie karavan modelleri gerçek dokunuşlarla çocuklara unutulmaz bir deneyim yaşatıyor.

Karavan deneyimiyle kamp deneyimini birleştiren bu üründe ayrıca havuz seçeneği bulunuyor. Çocuğunuz bir yandan karavanı ile eğlenirken bir yandan havuzun tadını çıkarıyor! Tatil eğlencesini zirveye taşıyan bu muhteşem karavan çocuklarınızın bol bol efor harcamasını sağlıyor. Böylelikle onların gelişimi ve uyku düzeni de olumlu etkileniyor.

Çocuklara zarar vermeyecek biçimde tasarlanmış olan bu ürünler mükemmel karavan deneyimini birleştiriyor. Barbie Bebeğin Karavanı, Yemek Karavanı, Rüya Karavanı gibi farklı modelleri bulabileceğiniz geniş ürün yelpazesi çocuklarınıza doyasıya eğlence vaat ediyor. Barbie doktor karavanı ve buna benzer seçenekler ise çocuklarda meslek bilinci oluşturuyor. Çok yönlü olarak üretilen karavanlar ekstra havuz ve açılabilen tavan gibi seçenekleriyle oyun oynamalarını daha da kolaylaştırıyor. Bu sayede algıları dağılmıyor, oyuna dikkatini verebiliyor ve hayal gücü gelişim gösteriyor.

Çocukların her gününü yepyeni bir macera hâline getiren bu karavan modelleri dayanıklı olduğu için her yerde kullanılabiliyor. Seyahatlerde de kolayca taşınan modeller ailelerin bütçesine, çocukların beğenisine hitap ediyor. Tüm imgelerin gerçeğe uygun tasarlandığı karavan modelleri çocukların dış dünyaya adaptasyonunu kolaylaştırıyor.

 

Barbie Oyunları ile eğlenceli vakit geçirmenin tadı bambaşka

 Güzeller güzeli Barbie, oyunları ile çocukların üretkenliğini artırıyor. Hayal gücünde sınır tanımayan eğlenceli Barbie oyunları bilgisayar dünyasında da önemli bir rol üstlenmektedir. Muhteşem giyim stilinin, havalı saçlarının ve bakım aşamalarının konu edildiği bu oyunlar çocukları maceradan maceraya sürüklüyor.

Gerçeğe en yakın şekilde, yüksek teknolojiyle tasarlanan Barbie oyun setleri tamamen hijyenik olarak üretiliyor. Çocukların gelişimlerine ve yeteneklerine katkıda bulunan oyun seti fiyatları ve özellikleriyle çeşitlilik arz ediyor. En uygun Barbie oyuncak fiyatları ve modelleri ise internet sitemizin ürün yelpazesinde kendine yer buluyor.

 

Birbirinden güzel Barbie Eşyaları

 Farklı eşyalardan meydana gelen setlerde çocuklar her aradığına kolaylıkla ulaşabilir. Örneğin pembe gardrop bölme ve kapaklardan meydana gelmektedir. Bildiğimiz gardroba benzeyen fakat minyatür görünümde olan bu ürünün çekmeceleri de bulunuyor.

Doktor setinde ise hastanede kullanılan çeşitli malzemelerin oyuncak versiyonları yer alıyor. Böylelikle çocuklar, doktorluğa dair eğitici bilgileri deneyimleyerek öğrenme fırsatı yakalıyor.

Mutfak setindeki tost makinesi, tava,  tencere, ocak, fırın, kepçe ve benzeri parçalar da tıpkı gerçeğine çok benziyor. Çocukların oynayabilecekleri boyutta tasarlanan bu setler kolay temizlenme özelliğiyle ebeveynler için de avantaj sağlıyor. Leke ve toz barındırmayan setler istenilen her yerde oyun oynama imkânı sunuyor.

Küçük parçaların birleştirilmesiyle oyun setinin hikâyesini ortaya çıkarmak ise son derece mümkün. Eğitici bir misyon taşıyan bu setler pratik kullanımıyla çocukları hiç zorlamıyor. Ekstra bakıma ihtiyaç duymayan oyun setlerinde daima sağlam malzemeler kullanılmaktadır.

Bu ekonomik ve ucuz oyuncaklar yüksek tasarım ve kalite ürünü olarak her yerde rahatça temin edilebiliyor. En uygun fiyat ve en zengin çeşitlilik ise internet sitemizde müşterilerimizi bekliyor.

 

Rengarenk ve şık Barbie Kıyafetleri

 Çocukların giyim dünyasına bakış açılarını genişleten kıyafetler farklı alanlarda ilgisini çekecek tasarımlarla sunuluyor. Çocuklar için üretilen kıyafetlerin yanı sıra, oyuncak bebekler için tasarlanan kıyafetler de olduça dikkat çekmektedir. Bazı oyun setlerinde mesleğine uygun kıyafetler giyen Barbie çocukların meslekleri daha iyi öğrenmelerine yardım ediyor.

Pembe tonlarda tasarlanan ışıltılı giyim ürünlerinin her biri kız çocuklarının beğenisini kazanmaktadır. 3-12 yaş arasındaki çocuklara yönelik tasarlanan Barbie giyim ürünleri; bluz, elbise, etek, pantolon ve daha pek çok türde karşımıza çıkıyor. Işıltılı ve tüllü kumaşlardan üretilen bu modeller çocukların favorisi konumunda.

Ceket çeşitleri de bulunan marka çocuklar için harika kombinler yapılmasına olanak tanımaktadır. Nevresim ve pijama takımları da bulunan model çocukların daha hevesli oynamalarını sağlıyor.

Yazlık amaçla ve plaj için kullanılacak ürünleri de bulunan marka bikini ve mayo modelleriyle kullanıcıların ilgisini çekiyor. Yaz mevsiminde kullanım için tasarlanan bu ürünler kaliteli ve hızlı kuruyan kumaşlardan üretilmektedir. Ter emici, pamuklu kumaşların kullanıldığı kıyafet çeşitleri arasında hırka ve atletler de bulunuyor.

Babet, şort, gömlek, tunik ve çok daha fazlasının bulunduğu Barbie kıyafet ürün yelpazesinde her çocuğun beklentileri fazlasıyla karşılanıyor.

 

Barbie Sonsuz Hareket Bebekleri ile oyun zamanı

 Normal oyuncak bebeklere göre daha fazla hareket yeteneği olan bu bebekler son derece esnek bir yapıda üretilmektedir. Poz verebilen, egzersiz yapabilen, gerçekçi bir şekilde hareket edebilen bu bebekler çocukların daha farklı etkileşimlere girmesini sağlıyor.

Öyle ki bu modeller arasında gitar çalabileni, bisiklete bineni, bağdaş kuranı ve jimnastik hareketleri yapanı bile yer alıyor. Selfie pozları da veren Sonsuz Hareket Bebekleri güncel trendlerden geri kalmıyor.

Öte yandan Sonsuz Hareket serisinde daha dinamik ve sportif tasarıma sahip kıyafetler ön plana çıkıyor. Hareket temasının ön planda olduğu bu setler çocuklara sınırsız özgürlük tanıyor.

Sonsuz hareket bebeklerine eklenmiş olan fazladan eklem noktaları daha gerçekçi ve kıvrak hareketler yapmalarını sağlıyor. Böylelikle çocuklar daha enerjik bir arkadaşa kavuşmuş oluyor.

Arkadaşlarına sarılabilen, dans edebilen, sandalyeye oturabilen bu bebekler yetenekleriyle çocukları çok eğlendiriyor. Onların hayal gücünü ileri noktalara taşıyarak oyunla geçirdikleri zamanın kalitesini arttırıyor.

Tüm Barbie ürünleri arasında detaylı karşılaştırma yapmak ve çocuğu için en iyisini en uygun fiyata almak isteyenler ise Oyuncak Kulübü’nde istediklerine kavuşuyor.

Kaynak

Wikipedia

Mattel - Barbie

Barbie Media