Batman

Batman Oyuncak

Yarasa Adam adı ile de bilinen Batman ilk olarak 1939 yılında yayınlanan Detective Comics (Dc Comics) dergisinde çizgi roman kahramanı olarak ortaya çıkmıştır. Bob Kane ve Bill Finger tarafından yaratılmıştır. Maskesi ve siyah pelerini ile bir idol haline gelmiştir. Gelinen bu noktadan sonra Batman oyuncak üretimi de zaman kaybetmeden başlamış ve çocukların en sevdiği süper kahraman oyuncak figürlerinden biri haline gelmiştir. İsterseniz öncelikle Batman'i tanıyalım?

 

Batman kimdir? Batman Oyuncakları neden bu kadar popüler?

Batman karakterinin asıl ismi Bruce Wayne olup kendisi çok zengin bir ailenin tek erkek çocuğudur. Babasının adı Thomas Wayne, annesinin adı ise Martha Wayne'dir. Wayne Enterprises ailesine aittir. Gotham şehrinde yaşar. Çocukken ailesi bir gangster tarafından öldürülmüştür. Hem yetim hem de öksüz kalan Bruce Wayne ailesinin sadık kahyası ve hizmet sağlayıcıları Alfred Pennyworth tarafından büyütülür. Anne ve babasının başına gelenlerden dolayı suçlulara karşı mücadele etme kararı alan Bruce Wayne Gotham şehrini terk ederek dünyanın çeşitli yerlerinde yakın dövüş ve birçok savaş taktiği eğitimi almıştır. Öğrendiği tüm teknikleri siyah maskesinin ardında ve büyük bir gizlilik politikası içerisinde düşmanlarına karşı kullanmıştır. Batman'in insanüstü süper güçleri yoktur ancak zenginliği sayesinde teknolojik bir çok silaha ve ekipmana sahip olmuştur. Ve tabi başta Robin olmak üzere Batman'in birçok yardımcısı vardır.

 

Batman'in arkadaşı olan oyuncak karakterler

 

Robin

Robin

 

Alfred Pennyworth

Alfred Pennyworth

 

Nightwing

Nightwing

 

Batgirl

Batgirl

 

Batwoman

Batwoman

 

Lucius Fox

Lucius Fox

 

James Gordon

James Gordon

 

Harvey Bullock

Harvey Bullock

 

Azrael

Azrael

 

Huntress

Huntress

 

Man-bat

   

Batman'in Oyuncak Ekipmanları ve Silahları

Batman yukarıda da bahsettiğimiz gibi çok zengin olması sebebi ile istediği teknolojik aletlere rahatlıkla ulaşabilmekte ve bunları düşmanlarına karşı kullanmaktadır. Bunlar;

Batsuit (Batman'in kostümü)

Batsuit (Batman'in kostümü)

 

Batman Pelerini

Batman Pelerin

 

Batman Maskesi

Batman Maskesi

 

Oyuncak Batman Kemeri

Batman Kemeri

 

Sis bombası

Batman Sis Bombası

 

Sonik Bomba

Batman Sonic Bomba

 

Gaz maskesi

Batman Gaz Maskesi

 

Oyuncak Batarang

Batman Batarang

 

Oyuncak EMP bombası

Batman EMP Bombası

 

Oyuncak Grapple Gun

Batman Grapple Gun

 

Oyuncak Kriptonit yüzüğü (Superman'e karşı kullandı)

Batman Kriptonit yüzüğü

   

Batman'in Oyuncak Araçları

 

Oyuncak Batmobile (Batman'in arabası)

Batmobile (Batman'in arabası)

 

Oyuncak Batboat (Batman'in donanımlı sürat teknesi)

Batboat (Batman'in donanımlı sürat teknesi)

 

Oyuncak Batcopter (Batman'in helikopteri)

Batcopter (Batman'in helikopteri)

 

Oyuncak Batcycle (Batman'in motorsikleti)

Batcycle (Batman'in motorsikleti)

 

Oyuncak Batplane (Batman'in jet uçağı)

Batplane (Batman'in jet uçağı)

   

Batman'in Düşmanları

Batman yukarı saydığımız bütün bu ekipmanları düşmanlarına karşı kullanmış ve her defasında onlara karşı üstünlük sağlamıştır. Peki Batman'in azılı düşmanları kimlerdir?

Joker

Joker

Batman deyince ilk akla gelen düşmanı Joker'dir. İnanılmaz derecede zeki ve aynı zamanda bir cani olan Joker diğer bir deyişle palyaçoların efendisidir. Batman'i en çok zorlayan düşmanı olan Joker sadece canı istediği için kaos çıkaran ve suç işleyen biridir.

 

Bane

Bane

Gayet kaslı ve kuvvetli olan Bane Batman ile ilk karşılaştığında onu fena şekilde döven bir suçludur. Kendisi eski bir güreşçi olup kendine uyguladığı kimyasal ilaçlar ile devasa bir canavara dönüşmüştür.

 

Two-Face

Two Face

Gotham şehrinin eski savcısı olan Harvey Dent uğradığı bir saldırı sonucu yüzünün yarısını kaybetmiştir. Daha sonra psikolojik bozuklukları ortaya çıkmış ve azılı bir suçlu haline gelmiştir. Batman her zaman onun içinde iyi bir taraf olduğunu düşünmektedir.

 

The Penguin

The Penguin

Asıl adı Oswald Cobblepot olan The Penguin yani Penguen hayat hikayesi ile yürek burkmaktadır. Dış görünüşü nedeni Gotham halkı tarafından korkunç ilan edilen ve ailesi tarafından bile sevilmeyen Penguen yanında sürekli şemsiye taşır, bunun sebebi zamanında babası yağmurdan dolayı zatürre kapmış ve ölmüştür, Penguen annesinin isteği üzerine çocukluktan beri şemsiye taşımaktadır.

 

The Riddler

The Riddler

Nam-ı diğer Bulmacacı. Suç işlediği yerlere çeşitli ip uçları bırakarak Batman ile alay eden biridir. Batman The Riddler'a karşı her zaman çok zorlanmıştır. Çünkü Bulmacacı aşırı zekidir.

 

Catwoman

Catwoman

Catwoman yani Kedi Kadın yine Batman'e kök söktüren başka bir azılı düşmandır. Oldukça esnek ve kıvrak yapısı ile her zaman Batman'in elinden kolaylık kaçmayı başarmıştır. 

 

Poison Ivy

Poison Ivy

Kendisi Harley Quinn’in en yakın arkadaşıdır. Kanında zehirli madde bulunmaktadır. Bu zehirlerden dolayı dokunduğu kişileri rahatlıkla etkisi altına alabilmektedir.

 

Killer Croc

Killer Croc

Yarı timsah yarı insan olan Killer Croc kanalizasyonlarda yaşayan eski bir doktordur. Kopan kolunu geri getirmek için yaptığı karışımlar dolayısı ile kendisi bir timsaha dönüşmüştür. Keskin dişleri ve güçlü kuyruğu ile Batman'den çok güçlü olsa da Batman her zaman bir şekilde onu alt etmeyi başarmıştır.

 

Ra's Al Ghul

Ra's Al Ghul

Kendisi tam bir suikast uzmanı ve aynı zamanda da suikastçılar birliğinin başıdır. Kendisine "Şeytanın başı" da denilmektedir. Lazarus Çukuru adını verdiği bir çeşit kimyasal sürekli genç kalmış ve yüzyıllar boyunca yaşamıştır.

 

Scarecrow

Scarecrow

Asıl adı Jonathan Crane olan bir bilim adamı ürettiği korku gazı ile düşmanlarını başarıyla alt etmiştir. Batman ile ilk karşılaştıkları zaman Batman'de korku gazının etkisi altında kalmış ve Scarecrow tarafından yenilgiye uğratılmıştır. Ancak daha sonra kendi özgü geliştirdiği gaz maskesi ile Batman Scarecrow'u yenmeyi başarmıştır.

 

Mr. Freeze

Mr. Freeze

Tek amacı ölen karısını geri hayata döndürmek olan Doktor Victor Fries Wayne şirketlerinin kötü kalpli müdürleri tarafından işinden alıkonulmuştur, bu yaşananlardan sonra Wayne şirketinden intikam almaya yemin eden Doktor Victor Fries Batman ile karşı karşıya gelmiş ancak intikamı konusunda başarılı olamamıştır.

 

Hugo Strange

Hugo Strange

Çok başarılı bir psikolog olan Hugo Strange Batman'in gerçek kimliğini bilmesine rağmen başka hiçbir kimse paylaşmayan bir düşmandır. Kendisi insanları etkisi altına alma konusunda çok başarılıdır.

 

Solomon Grundy

Solomon Grundy

Asıl adı Cyrus Gold olan Solomon Grundy lanetlerek zombiye dönüşen bir yaratıktır. Çok güçlü olmasına rağmen Batman'in zekası ile baş edemeyerek ona karşı yenilmiştir.

 

Victor Zsasz

Victor Zsasz

Her öldürdüğü insan için vücuduna bir çizik atan Victor Zsasz tam bir seri katildir. Amaçsız şekilde insan öldürmeyi sever ve bunu sürekli yapardı. Ta ki karşısına Batman çıkıp onu yok edene kadar.

   

Çok Satılan Batman Oyuncak Çeşitleri Hangileri?

Batman oyuncakları özellikle erkek çocuklarının çok sevdiği bir oyuncak türü olup üretildiği ilk yıllardan beri hala popülerliğini korumaktadır. Bunların arasında Batman arabası oyuncak çeşitlerinin en popüler olanlarından biridir. Batman oyuncak araba yani diğer bir deyişle batmobile çocuklar tarafından oldukça fazla ilgi görmektedir. 

Hot Wheels markası tarafından üzerinden oyun setleri de tercih edilebilecek oyuncak Batman ürünlerinden biri olarak gösterilebilir. Diğer bir ünlü oyuncak üreticisi Lego Batman oyuncak çeşitleri bakımından zengin bir marka denilebilir. Örneğin "Batcave" adı ile bilinen Batman evi oyuncak çeşitleri de yine bu markanın ürettiği ürünler arasındadır. Bu ünlü üretici tarafından sağlanan Batman Lego oyuncak çeşitleri parçalı bloklardan oluşup çocukların parçaları bir araya getirmeleri ile yapımı gerçekleşir. Bu açıdan eğitici oyuncaklar kategorisinde de göstermek mümkündür. Ancak kesinlikle 5 yaş ve üzeri çocuklar için önerilmektedir. Küçük parçalardan oluştuğu için 5 yaş altı çocuklar için tehlike arz etmektedir ve bebek oyuncakları kategorisinde kesinlikle gösterilemez. Batman oyuncakları arasında çocukların ilgi alanlarına göre çok fazla çeşit ürün bulunmaktadır. Araba seven çocuklar için batmobile çeşitleri, figür seven çocuklar için çeşitli boylarda olan ve çeşitli fonksiyonlara sahip Batman figürü ve figürleri, robot seven çocuklar içinde Batman robot oyuncak çeşitleri arasından satın alma kararı vermeniz sizin ve çocuklarınız için daha isabetli bir karar olacaktır.

 

Batman Oyuncak Fiyatları ne kadar?

Batman oyuncak çeşitleri bir hayli fazla olduğu için Batman in oyuncakları fiyat yelpazesi olarak oldukça geniş denilebilir. Lisanslı ürünler diğer Batman oyuncaklarına göre yüksek fiyatlıdır. En ucuz fiyatlı Batman oyuncak çeşitleri ufak Batman figürleri olarak gösterebiliriz. Oyuncakların fonksiyonları ve parça sayısı arttıkça bu da fiyatlara artı değer olarak eklenmektedir. Sitemizde sunulan ürünleri incelediğiniz zaman müşteri memnuniyeti açısından fiyatlarımızın oldukça makul olduğunu göreceksiniz.