Oyuncak Kulübü
Kategoriler
Sonuçları Filtrele

Marka

  • Lego13
  • Mattel5
  • Sunman3
  • Vardem Oyuncak1

Fiyat (TL)

-

Batman Oyuncakları

Limit:
25 sonuçtan 1 ile 24 arası görüntüleniyor.

 

 

Özellikle erkek çocuklarının en sevdiği süper kahramanlardan biri olan Batman veya diğer adı ile Yarasa Adam, ilk olarak 1939 yılının Mayıs ayında DC Comics tarafından bir çizgi roman karakteri olarak ortaya çıkan ve Komiser Gordon’un yakışıklı ve zengin arkadaşının kimse bu kadar popüler olacağını tahmin dahi edemezdi. Hiçbir süper gücü olmayan ve sadece aşırı zengin olan, Bruce Wayne Gotham City için bütün zenginliğini kullanarak bir süper kahraman silüetine bürünecek ve ilerleyen yıllarda ise çocuklar Batman Oyuncakları için ve onlara sahip olmak için çılgına dönecekti. Babası Thomas Wayne, annesi Martha Wayne olan Bruce Wayne ismindeki erkek çocuğu gün gelecek Gotham City’nin kurtarıcısı olacaktı. Çok fantastik bir hikaye değil mi?

Batman Oyuncakları neden bu kadar popüler?

Aslında sorunun cevabı çok basit; Batman bizim gibi sadece bir insan. Yukarıda da belirttiğimiz gibi hiçbir süper gücü bulunmuyor. Sadece zekası ve parası ile süper kahraman olabilen yetenekli bir kişi. Örneğin Marvel evrenindeki diğer süper kahramanlar gibi değil, Superman gibi doğuştan gelen bir yeteneği olup uçamıyor, Flash gibi çok hızlı değil, Thor gibi süper güçlere sahip çekici bulunmuyor, Spiderman gibi radyoaktif dalgalara maruz kalmış bir örümcek tarafından ısırılmamış veya Hulk, Wolverine, Kaptan Amerika gibi mutasyona da uğramamış. Aynı Ironman yani Demir Adam gibi sadece kendi kişisel yeteneklerini kullanarak bir süper kahraman olmuş. İşte bu nokta çocukların da hayal gücünü tetikliyor. Batman’i izleyen çocuklar onu kendilerine yakın ve ulaşılabilir buluyorlar ve bunun neticesinde de Batman oyuncakları özellikle erkek çocuklar tarafından fazlasıyla rağbet görülüyor ve ebeveynleri tarafından satın alınıyor. Keza büyük oyuncak üreticileri de Batman figür oyuncak üretimi konusunda gayet başarılı diyebiliriz. Batman in oyuncakları bu kadar ilgi gördüğü için yan ürünleri de piyasaya çıkarmayı ihmal etmiyorlar. Örneğin Lego firması "Lego Batman Oyuncakları" adı altında yüzlerce ürün üretmiş bulunuyor. Ve Batman Lego oyuncak çeşitleri de bir hayli tercih ediliyor. Diğer taraftan Hot Wheels firması gerçekte adı Batmobile olan Batman arabası oyuncak çeşitlerini veya Fisher-Price firmasının aslında Bruce Wayne'in evinin altında bulunan ve mağara olan, adını Batcave olarak bildiğimiz Batman Evi oyuncak çeşitlerini üreterek Batman oyuncak araba, ev, batpod gibi ürünlerin her zaman piyasada kolayca bulunabilmesini sağlıyorlar. Tabii bütün oyuncakların yanısıra Batman'in düşmanları olan Joker, Court of Owls, Ra's Al Ghul, Bane, Two Face, Penguin, Hugo Strange, Mr. Freeze, Riddler, Poison Ivy gibi karakterlerin de oyuncakları Batman oyuncak çeşitleri adı altında satışa sunulmuş durumda.

Çok Satılan Batman Oyuncak Çeşitleri Hangileri?

Batman'in piyasaya sürülen oyuncak çeşitleri arasında en çok satılan ürün olarak Batman'in kendi figürünün olduğunu söylemek çok yanlış olmaz. Ve bunları uygun fiyatlara Oyuncak Kulübü sitemizde de bulabilirsiniz. Keza aynı şekilde Türkiye içerisinde oyuncak satışı yapan diğer online mağazalarda da bulabilirsiniz.

batman figür

Batman figüründen sonra ikinci olarak Batmobile'in yani Batman oyuncak arabasını da çok satılan Batman oyuncakları listesine ekleyebiliriz. Yıllar içerisindeki değişiklikler de Batmobile' e yansıtılarak hemen hemen her filminden sonra yeni modelleri ile karşılaşabilmeniz çok olası bir durum.

batmobile

Diğer Batman oyuncak araçlarından Batpod ise üçüncü sırada yer alan Batman Oyuncağı olarak gösterilebilir. Batpod aracı da yeni yayınlanan filmler ve çizgi filmler ile birlikte ilk çıktığı günden bu zaman kadar çeşitli değişikliklere uğrayarak günümüzdeki şeklini almıştır.

En çok satılan Batman oyuncaklarında dördüncü sıraya Batcave yani Batman'in mağara evini koyabiliriz. Batcave'de yıllar içerisinde yapılan eklemeler ile daha teknolojik aksamların bulunduğu bir yere dönüşmüş durumda artık.

Batman Oyuncak seti çeşitleri de çok satılan ürünler arasında bulunmaktadır. Batman oyuncak setleri birden fazla Batman oyuncağının bulunduğu ürünler olup bu oyuncak setlerinin içeriğinde Batman'in düşmanları olan Joker, Penguin, Bane, Two Face, Riddler gibi karakterlerin de oyuncak figürlerini barındırmaktadır. Aynı şekilde Batman'in silahları ve diğer aksesuarları da bu setlerin içinde yer almaktadır.

Son olarak Justice League oyuncaklarını barındıran ürünleri de Batman Oyuncakları kategorisinde sayabiliriz.

Batman Oyuncak fiyatları ve satışı

Batman oyuncakları tamamen üreticilerin belirlediği fiyatlar arasında satışa sunulmaktadır. Hemen hemen her Batman oyuncağı lisanslı oyuncaklar olarak üretildiği için aynı oyuncağın fiyatı mağazalarda ve internet satışlarında birbirinden çok farklı olmamaktadır. Figürler, setler ve araçlar farklı fiyat segmentleri içerisinde yer almaktadır. Oyuncağın fonksiyonları da fiyatlara etki eden bir diğer faktör olarak göze çarpmaktadır. Batman kostümleri de fiyat olarak yine kostüm içeriğindeki aksesuarlara göre farklılık göstermektedir. Lisanslı Batman oyuncaklarının tamamına yakını yurt dışı menşeili olduğu için bu oyuncakların fiyatları da döviz kurlarının dalgalanması ve ithalat vergilerinin artışı veya azalışına bağlı olarak artı veya eksi değer göstermektedir. Daha ucuz bir şekilde Batman oyuncağı almak için sitemizde bulunan "Fiyatı düşünce haber ver" butonunu kullanarak yada bültenimize abone olarak çok daha uygun fiyatlara bu ürünlere sahip olma imkanınız ise her zaman mevcuttur.

Batman Kostüm

Oyuncak Kulübü © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır