İade, İptal ve Değişim Koşulları

Garanti Koşulları

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

Satın almış olduğum ürün kusurlu veya ayıplı çıkarsa ne yapmam gerekiyor?

Satın almış olduğunuz ürünün ayıplı  kusurlu olduğunu bildirmek ve iade veya değişim talebinde bulunmak için iade-iptal@oyuncakkulubu.com e-posta adresine iade sebebiniz ile birlikte talebinizi ve iletişim bilgilerinizi bize e-posta olarak göndermeniz yeterli olacaktır. Müşteri hizmetleri yetkilimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

 İade ve iptal işlemleriniz ile ilgili her türlü yardım için 0850 255 16 13 numaralı hattımızdan müşteri hizmetleri yetkilimize ulaşabilirsiniz.

 Ürünle ilgili sorunun ürünün yanlış kullanımına bağlı olarak kullanıcı hatasından (yanlış şarj etme, yanlış pil kullanımı, çarpma, kırma, bozma, düşme sonucu kırılma, yanlış montaj, yanlış kullanım…vb) kaynaklandığı tespit edilen durumlarda ürün iadesi alınmaz.

 Üründeki  kusurun  kullanıcı hatasından kaynaklanmadığı durumlarda ürünü  inceleme amaçlı tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

 Üründe yapılan inceleme sonucunda kusurlu olduğu bildirilen üründeki arızanın kullanıma bağlı oluşmadığı, ürünün kusuru olduğu tespit edildiğinde tarafınıza ürünün; kusursuz olanı ve yenisi gönderilir ya da isteğinize göre iadesi alınır.

 Eğer ürünün yenisi, hatasız ve kusurlu olmayanı olan stoklarımızda bulunmuyor ise telefon ya da e-posta ile bunun bilgisi size verilir.

 Eğer ayıplı ve kusurlu ürünün, kusuru olmayan yeni ürün ile değiştirilmesini talep ederseniz; kusurlu ürünlerin inceleme için tarafımıza gönderilmesi ve kusursuz yeni ürünün size geri gönderilmesine ilişkin kargo bedelleri tarafımıza aittir.

 Kusurlu ürünün kusursuz olan yenisini istemez ve iade talebinde bulunmanız durumunda, iade talebinizi  Oyuncak Kulübü Müşteri Hizmetleri hattımızı arayarak iletebilirsiniz.

 Teslim tarihiden itibaren ilk 30 gün içerisinde arıza bildirimi yapmanız ve ürünü göndermeniz durumunda söz konusu arızanın tespit edilmesiyle beraber iade ya da değişim hakkınızı kullanabilirsiniz.

 Arızalı olduğunu düşündüğünüz ürün için e-posta veya telefonla bilgi alarak arızanın kullanım hatalarından kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenip sorunu yerinde gidermenizi sağlayabiliriz.

 Arızalı  hatalı ürün size gönderildiği şekilde tüm aksesuarları, kutusu ve kitapçıklarıyla eksiksiz, hasarsız ve kargoda oluşabilecek hasarlara karşı uygun bir paket içinde göndermelisiniz.

 Ürünün kendisinde ya da orijinal ambalajında çizik, bant, etiket veya herhangi bir hasar olmamasına dikkat ediniz. Ürünle birlikte satış faturası ile birlikte tüm nüshaları gönderilmelidir. Arızalı ürün firmamıza ulaştığı gün arıza tespiti için teknik servisimize alınır, arıza tespiti 3 iş günü içinde yapılır. Arıza raporu onaylandıktan sonra iade süreci başlatılacaktır. Eğer aldığınız ürünün teknik servisi yetkili servislerce yapılıyorsa, ürün en kısa sürede arıza tespiti için firmamız tarafından yetkili servise gönderilir ve servisin verdiği arıza raporu neticesinde değişimi yapılır veya iade alınır.

 Kullanıcı kusurundan kaynaklanan arızalar iade ve garanti kapsamı dışındadır. (Düşme, kırılma, yetkisiz tamir, yanma, voltaj değişiklikleri vb.)

Ürün satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı (ürünü) reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahipsiniz.

 Cayma hakkını kullanmak isterseniz öncelikle müşteri hizmetlerimizi arayarak tarafımıza bilgi vermeniz gerekmektedir.

Cayma hakkını kullanmak istediğinizde malın tarafımıza geri gönderim bedeli Oyuncak Kulübü’ne aittir.

 

Satın aldığım ürünü size nasıl iade ederim?

Satın aldığınız ürünü teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde aşağıdaki koşullara uyması halinde iade edebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürünü gönderirken anlaşmalı kargo şirketi MNG Kargo ile göndermeniz halinde “Kargo Ücreti” ödemezsiniz.

 İade edeceğiniz ürün ile birlikte hediye veya promosyon ürün mevcut ise tamamını iade etmeniz gerekmektedir.

 Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iade işlemleri, iade faturası düzenlenmediği takdirde tamamlanamaz. Faturanın tüm nüshaları gönderilmediği takdirde KDV ve yasal tüm yükümlülükler müşteriye ait olur ve bu bedel iade edilmez.

 İade ve değişim işlemlerinde satın alınan ürüne ait orijinal kutusu ambalajı zarar görmeyecek şekilde muhafaza edilmeli ve gönderilmelidir.

 Cayma hakkını kullanabilmeniz için iade etmek istediğiniz ürünlerin satış değerini yitirmemiş olması gerekmektedir.

 Orijinal ambalajı bozulmuş, kutu ve iç aksesuarları olmayan, tekrar satılabilirlik özelliğini yitirmiş ürünlerin iadesi yapılamaz.

 İade edilmek istenen üründe herhangi bir hasar, çizilme, yırtılma, bant-etiket kullanımı ve kutu içeriğinde eksilme varsa ürün iadesi kabul edilmez.

 T.C.Sağlık Bakanlığı’nın Hijyenik Ürün Yönetmeliği’ne göre ayıplı ürün olmadığı sürece hijyenik ürünlerin açıldıktan sonra iade edilemez veya değişim yapılamaz.

İade etmek istediğiniz ürüne ait satış faturasının tüm nüshalarını tarafımıza teslim etmeniz gerekmektedir.

 

İade  ve değişim sürecini nasıl başlatabilirim?

Satın almış olduğunuz ürünün ayıplı  kusurlu olduğunu bildirmek ve iade veya değişim talebinde bulunmak için iade-iptal@oyuncakkulubu.com e-posta adresine iade sebebiniz ile birlikte talebinizi ve iletişim bilgilerinizi bize e-posta olarak göndermeniz yeterli olacaktır. Müşteri hizmetleri yetkilimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

İade, değişim ve iptal işlemleriniz ile ilgili her türlü yardım için 0850 255 16 13 numaralı hattımızdan müşteri hizmetleri yetkilimize ulaşabilirsiniz.

 

İade ve değişim işlemleri için kargo bedeli ödemem gerekir mi?

Tüm iade ve değişim işlemlerinizde gönderiminizi  MNG Kargo aracılığı ile ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

 

Kargo şirketine iade veya değişim yapılacak ürünümü nasıl teslim edebilirim?

 İade etmek istediğiniz ürünü karşı ödemeli olarak size verilen şirket anlaşma kodu ile size en yakın MNG Kargo şubesine teslim edebilir, veya 444 06 06 numaralı MNG Kargo müşteri hizmetleri hattından MNG Kargo personelinin ürünü adresinizden teslim almasını talep edebilirsiniz.

 

İade ettiğim ürünün ödemesini ne zaman alabilirim?

İade edilen ürünler için yapılacak ödeme, ürün bedeli ile birlikte siparişi oluşturma sırasında ödediğiniz kargo bedeli kadardır. Kredi kartına iade edilecek tutar bankanızın iade prosedürüne bağlı olarak 10 iş günü içinde tamamlanabilir. Banka Havale veya EFT ile yaptığınız ödemelerde ise IBAN numarasını belirtmeniz gerekmektedir. Havale veya EFT ödemeleri  ise en geç 5 iş günü içinde gerçekleştirilmektedir.