Minecraft

En Güzel Minecraft Oyuncakları Sitemizde Sizleri Bekliyor!

Son yılların en gözde sanal oyunu olan Minecraft kitleleri peşinden sürüklüyor dersek yanlış olmaz. Tamamen oyuncuların hayal gücüne dayanan bir oyun olan Minecraft aslında bir nevi Lego oyunu gibi. Oyunda sınır bulunmuyor ve oyuncular istedikleri kadar blokları bir araya getirip çeşitli yapılan inşaa ederek oyuna devam ediyor. Oyunun bu kadar bu kadar popüler olmasının da etkisiyle Minecraft Oyuncakları da hemen piyasada yerini almaya başladı. Yıllar içerisinde oyun geliştirildikçe Minecraft Oyuncak modelleri de çeşitliliğini aynı hızda arttırdı. Bu bağlamda öncelikle Minecraft oyununu incelemekte fayda var.

Minecraft nedir? Minecraft nasıl oynanır?

Tasarımcılar: Jens Bergensten, Markus Alexej Persson, Stephen McManus

Geliştiriciler: Mojang, Microsoft Studios, Markus Alexej Persson, Telltale Games, 4J Studios, Other Ocean Interactive

Yayıncılar: Mojang, Microsoft Studios, NetEase, Telltale Games, Sony Interactive Entertainment

Minecraft dünyada 60 milyondan fazla kişinin oynadığı bir blok yerleştirme oyunu. Mojang ve Microsoft Studios ortaklığının bir ürünü. İlk bakışta görselleri çok basit gibi görünebilir ancak oynayanlar tarafından aşırı beğenilen bir oyun. 2009 yılında Markus “Notch” Persson tarafından 1 hafta gibi bir sürede kodlanan bir oyun olan Minecraft 2011 yılında ise piyasaya sürülüyor ve işte ondan sonra bu çılgınlık alıp başını gidiyor. Microsoft tarafından 2.5 milyar dolar gibi fiyata satın alınan oyun aslında kendi evrenini yaratmış durumda. Oyunda "Yaratıcı Mod" ve "Hayatta Kalma Modu" adı verilen iki mod bulunuyor. Oyunun herhangi bir hikayesi veya hedefi yok. Kullanıcılar yukarıda da bahsettiğimiz gibi tamamen hayal gücünü kullanarak istedikleri gibi blokları inşaa ediyor. Sınır yok. Beyni çalıştırdığı ise bir gerçek. Oyun aslında 12 yaş ve üzeri insanlar için tasarlanmış ancak son zamanlardaki akıllı telefon kullanım yaşının iyice aşağılara düşmesiyle beraber 5-6 yaşındaki çocuklar da bu oyunu oynamaya başladı. Oyun çevrimdışı oynanabildiği gibi çevrimiçi yani çoklu oyunculu olarak da oynanabiliyor. Şiddet içeren herhangi bir unsur bulunmuyor oyunun içerisinde. Minecraft günümüzde birçok platformda oynanabiliyor. Windows, Mac, Linux ve Windows 10 işletim sistemlerini destekleyen masa üstü bilgisayarlarda, Xbox One, Xbox 360, Play Station 4, Play Station 3, Play Station Vita, Wii U, Switch, New 3DS oyun konsollarının yanı sıra İos, Android, Windows Phone, Kindle Fire, Gear VR, Apple TV ve Fire TV cihazlarda da oynanabilme imkanına sahip. Minecraft oyunu ilgi alanınıza hitap ediyorsa kendi sitesinden aydınlatma metnini okuyabilir. Sitenin her hakkı saklıdır. Sitede "Hizmet sağlayıcılarımız" kısmından şirket markalarını inceleyebilirsiniz. Oyunculara detaylı bilgi sunulması amacı ile çerez politikası ve gizlilik politikası adı altında yayımlanan bilgileri de gözden geçirmenizde fayda var. Unutmayın ki bu oyunu oynadığınız her platformda bazı çerezlerin tutulduğunu bilmelisiniz.

En Popüler Minecraft Oyuncak Çeşitleri

Minecraft oyuncakları Lego oyuncaklarına benzerliği ile ön plana çıkmaktadır. Oyun içerisinde görülen ünlü karakterler, bölümler veya kullanılan eşyaların da oyuncakları üretilip satışa sunulmuştur. Minecraft oyuncakları üreten markalardan biri de Lego'dur.

Lego Minecraft Oyuncakları

Lego firmasının da ürettiği minecraft oyuncakları mevcut olup 10 kadar çeşidi bulunmaktadır. Bunlar;

The Skul Arena

Kafatası arenasında amaç ödül olan altın elmayı almak, altından yapılmış baltayı veya kılıcı seçin ve ödüle ulaşmaya çalışın. Bu arada şifalı iksirleri almak için katil tavşan ile karşılaşacağını sakın unutma.

The Bedrock Adventures

Türkçesi Katman Kayaları macresı olan bu Minecraft oyuncak seti bu dünyanın katmanlarına yapılan yolculukla alakalı olup, baş karakterler Alex ve Steve'dir. Bu oyuncak setinde kırmızı elma koparılıp mağara örümceği ile savaşılır. Ve hedef mağaradan 7 çeşit mineral çıkarmaktır. Zorlu ve tehlikeli bir görevdir.

Steve Bigfig with Parrot

Steve ve papağanı ile eğlenceli oyunlar oynamak bu oyuncak setinin yegane amacı. Steve'in taş kazmasını kullanması için senin yardımına ihtiyacı var. Papağanı da beslemeyi unutma.

The Zombie Cave

Zombi mağarası adı ile anılan bu minecraft setinde kask ve balta ile yolculuk yapılıyor. Tnt patlayıcıları kullanarak yarasalarla dolu mağarada yol açarak ilerleniyor. Bebek zombi ile savaşta var. Amaç maden kömür, altın, elmas ve kırmızı taş çıkarmak.

The Crafting Box 2.0

Sadece hayal gücünüzün yardımına ihtiyacınız var, çalışma kutusu ikinci versiyon ile hayallerinizdeki dünyayı yaratabilirsiniz. Madenler, kuleler ve barınaklar oluşturabilirsiniz. Sınırsız eğlence.

The Chicken Coop

Tavukları yemleyip, beslemek ve yetiştirdiğiniz kurdu onlara bekçi olarak bırakmak bu oyunun kuralı. Tavuk kümesinden toplayacağınız yumurtalarla akşam yemeğinizi hazırlamayı unutmayın.

The Nether Portal

Türkçesi Yeraltı Portalı olarak da bilinen bu minecraft oyuncak seti kask, zırh ve elmas kılıcı ile ateşli bir maden yolculuğudur. Amaç ışık yayan taşı çıkarmaktır.

Skeleton Bigfig with Magma Cube

Magma Küplü İskeletin yayı, oku ve magma küpü bulunuyor. Ayrıca kafasında da miğferi bulunmakta ve istenildiği zaman çıkarılabiliyor. Okları fırlatabilir, ortalığı birbirine katabilirsiniz. Yapımı tamamlandıktan sonra sergilemek için taban plakası da bulunmaktadır.

The Pirate Ship Adventure

İşte en güzel minecraft oyuncaklarından biri daha. Korsan Gemisi Macerası ile denizlerde en büyük korsan sen ol. Ve Alex ile birlikte kafatası adasına yolculuk yap. Ama önce korsan gemisini inşaa etmen gerekiyor. Bu konuda Alex senin yardımlarını bekliyor. Onu yalnız bırakma.

Alex Bigfig with Chicken

Alex'in bir tavuğu ve bir elmas kılıcı var. Tavuğuyla birlikte yeni macera atılmak için oldukça hevesli olan Alex maalesef kılıcını tek başına kullanamıyor ve senin yardımına ihtiyacı var. Koluna bastırarak Alex'in kılıç kullanmasına yardımcı ol.

Çok Satılan Diğer Minecraft Oyuncakları

Lego markasının dışında Minecraft oyuncakları üreten firmalarında ürünleri bulunmaktadır. Minecraft peluş oyuncakları da yavaş yavaş satışa çıkarılmaya başlanmıştır. Figürler en çok tercih edilen Minecraft oyuncak çeşidi olarak gösterilebilir.

Minecraft Oyuncak Fiyatları ne kadar?

Minecraft oyuncakları ucuz sayılabilecek oyuncak türleri arasına girmiyor maalesef. Bunun sebebi Minecraft oyuncaklarının lisanslı ürünler olması ile kaynaklı. Tabii ki çocukların sağlığı açısından her zaman tercih edilmesi gereken lisanslı oyuncaklar olmalıdır. Minecraft oyuncakları 100 TL gibi bir fiyata bulunabilirken, 5000 TL tutarında olan oyuncak setleri de mevcuttur. Minecraft oyuncaklarından satın almak için sitemizde sunulan Minecraft oyuncaklarına da göz atabilirsiniz.


Kaynak

Minecraft

shop.mattel.com

momlovesbest.com