Örümcek Adam

Örümcek Adam Oyuncakları

Örümcek Adam yani diğer bir deyişle Spiderman, Marvel Comics tarafından hayata getirilmiş bir çizgi kahramandır. Yaratıcısı Stan Lee. Marvel Comics'in "Amazing Fantasy" isimli çizgi romanının 15. sayısında 1962 yılında ortaya çıkmıştır. 1969 yılında yapımcılığını, yönetmenliğini ve oyunculuğunu Donald F. Glut isimli kişinin yaptığı Spider-Man filmi ile izleyici karşısına çıkmıştır. İşte o tarihten itibaren Örümcek Adam oyuncakları da çocukların vazgeçilmezi olmayı başarmıştır. Spiderman oyuncakları adı ile de geçmektedir. Şimdi bu süper kahramanı tanıyalım;

Örümcek Adam (Spider-man) Kimdir?

Asıl ismi Peter Benjamin Parker olan Örümcek Adam Rusya'da ajanlık yapan Amerikalı anne ve babanın oğludur. Peter Parker'ın ajan olan anne ve babası bir uçak kazasında hayatlarını kaybettikten sonra Peter, May halasının yanında hayatına devam etmeye başladı. Amcasının ismi Ben Parker. Peter Parker çok başarılı bir öğrencidir ama aynı zamanda içine kapanık bir yapısı vardır. Bilime çok meraklı olan Peter Parker bir gün bilim fuarının olduğunu duyar ve oraya gider. Bilim fuarında gezerken radyasyona maruz kalmış bir örümcek tarafından ısırılır ve artık bir örümceğin yeteneklerine sahiptir. Ve sadece 15 yaşındadır. Duvarlara tırmanabilir, uzun mesafelerde zıplayabilir ve en önemlisi kendi ağırlığının 150 katını kaldırabilecek kadar güçlüdür. Bu özelliklerini güreş müsabakalarında kullanmaya başlar. Spiderman ismini ilk orada kullanmaya başlamıştır. Bir gün yine bir güreş müsabakasından zaferle ayrıldığında polisin peşinde olduğu bir hırsıza denk gelir ancak hiçbir şekilde hırsıza müdahale etmez. Polisten kaçan hırsız bir eve girer ve o evdeki yaşlı erkeği öldürür. Bu Peter Parkar'ın amcası Ben Parker'dır. Peter Parker o kaçan hırsıza engel olsaydı belki amcası Ben Parker hayatta olacaktı. Bu olaydan ders çıkaran Peter artık suçlularla savaşmaya karar verir ve Örümcek Adam hikayesi böylece başlamış olur.

Örümcek Adam'ın Başlıca Düşmanları

Green Goblin / Yeşil Cin

Peter Parker'ın en yakın arkadaşı olan Harry Osborne'nun babası olan Norman Osborne gerçekleştirdiği bazı deneyler sonucunda kendini Green Goblin'e dönüştürmüş ve Örümcek Adam ile düşman olmuştur.

Doctor Octopus / Doktor Ahtapot

Doktor Octavius çok iyi bir bilim adamıydı, aynı Norman Osborne gibi deney yaparken meydana gelen bir hata sonucu demirden oluşan kollar Octavius'un omur iliklerine saplandı ve Doktor Ahtapot olarak yaşantısına devam etti.

Lizard / Kertenkele

Tek kolunu bir kaza sonucu kaybeden Curt Connors isimli doktor kolunu tekrar eski haline getirmek için kendi üzerinde çeşitli deneyler yapmaktaydı. Bu deneylerde kullandığı ilaçların dozunu ayarlayamayınca bir kertenkeleye dönüştü.

Venom / Zehir

Uzayın derinliklerinden gelen "Symbiote" isimli bir madde ile birleşen Eddie Brock, Venom isimli bir canavara dönüşür.

Scorpion / Akrep

Jonah Jameson 'ın Örümcek adamı yok ettirmek için yardımcı olduğu Mac Gargan çok güçlü bir katile dönüşür. Ancak öncelikli hedefi Jonah Jameson olmuştur.

Kraven the hunter / Avcı Kraven

Afrikada kazandığı yetenekleri sayesinde mükemmel bir avcıya dönüşen Sergei Kravinoff, Newyork'a döndüğünde Örümcek Adam'ın peşine düşer. Defalarca örümcek adama yenilse de onu takıntı haline getirir.

Mysterio / Gizemli

Wonder stüdyolarında çalışan Mysterio müthiş illüzyon yeteneklerine sahiptir. Asıl ismi Quentin Back olan bu azılı katil illüzyon yetenekleri ile defalarca Örümcek Adamı kandırmıştır. Ancak sonun yine bizim bizim kahraman olur.

Hydroman / Su Adam

Mary Jane Watson'ın eski sevgilisi olan Morris Bench bir gün askeri kargo gemisinde yolculuk yaparken denize düşer ve denizin derinliklerindeki radyasyona maruz kalır. Artık hayatına Su Adam olarak devam eder. Tabii hedefindeki isim bellidir.

Sandman / Kum Adam

Flint Marko isimli çete üyesi karısını ve hasta kızını görmek için hapishaneden kaçar, polislerle yaşadığı kovalamaca esnasında kumlarla radyoaktif deney yapılan laboratuarda ışınların hedefi olur. Tek derdi kızını kurtarmak olan Kum Adam çeşitli suçlara bulaşır ama unutmamalıdır ki Newyork bir süper kahramana ev sahipliği yapmaktadır.

Hammerhead / Çekiç kafa

Çok sert bir kafa yapısına sahip olan Çekiç kafa hem çok iyi silah kullanır hem de mafya babasıdır.

Jackal / Çakal

Gerçek ismi Miles Warren olan Jackal, Peter Parker'ın sevgilisi olan Gwen Stacy'e aşıktır. Gwen hayatını kaybedince bundan Peter Parker'ı sorumlu tuttu. Daha sonra Peter Parker'ın Spiderman olduğunu öğrendiğinde bütün hayatını ondan intikam almaya adadı.

Rhino / Gergedan

Kingpin tarafından yapılan ameliyatlar ile Rhino haline gelen Alex O'hirn artık Örümcek Adam ile savaşmaya hazırdı. Ve karşısına çıktığında Örümcek Adam'ı yerler bir etti. Ama Siyah Örümcek Adam ile karşılaştığında durum çok daha değişik olacaktı.

Shocker / Sokçu

Çok çevik bir yapıya sahip olan Shocker yüksek elektrik vererek düşmanlarını etkisiz hale getiriyordu. Ancak suya karşı olan zaafiyeti onun yenilmesine sebep oluyordu.

Hobgoblin / Gulyabani

Norman Osborne'un yarattığı bir azılı suçlu olan Hobgoblin'in gerçek ismi Jason Philips'tir. Norman Osborne onu müthiş silahlarla donattı. Artık bu adam Spiderman ile savaşmaya hazırdı.

Electro / Elektrik Adam

Gerçek adı Max Dillon olan Electro aslında bir elektrik teknisyenidir. Yıldırım düşmesi sonucu artık elektriğe hükmetmeye başlamıştı. Tabii suç işlemeye de başlamıştı. Onu kimin durduracağını herkes çok iyi biliyordu.

Red Skrull / Kırmızı Kuru Kafa

Söylentilere göre Chameleon ve Electro'nun babası olan Red Skrull en az Kaptan Amerika kadar güçlü bir karakterdir. Kaptan Amerika'nın en büyük düşmanıdır. Aynı zamanda Örümcek Adam ile düşman olmuştur.

Örümcek Adam Filmleri

Yaklaşık 50 yıldır hayatımızda olan Örümcek adam birçok filmde yer almıştır. Bu filmlerin gösterime yıllar ve isimleri şu şekildedir;

• 1969 / Spider-Man

• 1973 / 3 Dev Adam (Türk yapımı)

• 1978 / Spider-Man Strikes Back

• 1992 / The Green Goblin's Last Stand

• 1994 / Daredevil vs. Spider-Man

• 2002 / Örümcek Adam

• 2004 / Örümcek Adam 2

• 2007 / Örümcek Adam 3

• 2008 / En Süper Kahraman

• 2012 / İnanılmaz Örümcek Adam

• 2013 / Lego Marvel Super Heroes: Maximum Overload

• 2014 / İnanılmaz Örümcek Adam 2

• 2015 / LEGO Marvel Super Heroes: Avengers Reassembled

• 2016 / Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı

• 2018 / Avengers: Sonsuzluk Savaşı

• 2018 / Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde

• 2019 / Örümcek-Adam: Evden Uzakta

• 2019 / Avengers: Endgame

En sevilen Örümcek Adam Oyuncakları

Çocuklar hayal gücünü sahip olduğu oyuncaklar ile besler. Süper kahramanlardan etkilenirler, bu etki sayesinde çocuğunuz sevdiği oyuncak arasında süper kahraman oyuncaklarını ayrı yere koyar. İşte oyuncak Örümcek Adam çeşitleri de buna bir örnektir. Şimdi en sevilen Spiderman oyuncaklarını inceleyelim.

Örümcek Adam Figür Oyuncakları

Çocuğunuzun istediği her yere götürebilme özelliğine sahip oyuncaklara figür oyuncaklar örnek olabilir. Spiderman figür oyuncakları da ebatları sebebi ile çok tercih edilen bir türdür.

Ağ atan eldiven

Bu oyuncak figür oyuncaklara biraz daha gelişmiş yapıya sahiptir. Örümcek adam için vazgeçilmez olan ağ atma özelliğini taşır.

Siyah Örümcek Adam Oyuncakları

Örümcek Adam'ın bir değişik versiyonu olan siyah örümcek adam çocukların ilgisini çekmeyi fazlasıyla başarmıştır. Bunun üzerine siyah örümcek adam oyuncakları da piyasada yerini hemen aldı.

Örümcek Adam Eve Dönüş Oyuncakları

Örümcek Adam'ın son filmlerinden biri olan Eve Dönüş filminin oyuncakları da vakit kaybetmeden vitrinlerdeki yerini aldı ve çocukların gözdesi haline geldi.

Örümcek Adam oyuncak fiyatları hakkında

Örümcek adam oyuncakları fiyat bazında değişiklik gösterebilmektedir. Bunun sebepleri arasında Örümcek Adam oyuncaklarını üreten firmaların fiyat politikaları en başta gelir. Detaylı bilgi vermek gerekirse; örneğin A firması ürettiği oyuncak için 50 TL fiyat biçerken, diğer bir firma benzer bir oyuncak için 70 TL fiyat biçebilmektedir. Kalite farkı elbette olacaktır ancak çok fazla da fark olacağı söylenemez. İlgi alanınıza hitap eden Spiderman oyuncağına kampanya zamanlarını da bekleyerek sahip olabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir tereddüt yaşarsanız cep telefonu veya sabit hatlı telefon üzerinden müşteri hizmetlerimiz ve online hizmet sağlayıcılarımız size bu konuda memnuniyetle yardımcı olacaktır.