Oyuncak Kulübü
Kategoriler
Sonuçları Filtrele

Marka

  • Birlik Oyuncak1
  • Can Oyuncak1
  • Hasbro20
  • Mercan Oyuncak2
  • Neco Toys6
  • Playskool2
  • Sunman1

Fiyat (TL)

-

Transformers Oyuncakları

Limit:
42 sonuçtan 1 ile 24 arası görüntüleniyor.

 

Transformers, bir çizgi film olarak 1984 yılında hayatımıza girdiğinde kimse bu kadar popüler olacağını, özellikle çocuklar tarafından bu kadar benimseneceğini tahmin dahi edemezdi. Ve en az çizgi filmi kadar Transformers Oyuncakları da aynı ilgiden nasibini fazlasıyla aldı. Çeşitli araçlardan robota dönüşen autobot karakterlerin decepticon karakterleri ile savaşının konu alındığı çizgi filmde asıl hikaye autobot'ların yaşadığı gezegen olan cybertron'un diğer bir gezegen olan unicron sakinleri tarafından saldırıya uğramasıyla başlar. Autbot'ların lideri Optimus Prime iken Decepticon'ların lideri ise Megatron'dur. Bu savaşın altında yatan neden ise autobotlarda bulunan matrix'tir ve Megatron bunu ele geçirmek için tüm autobotları yok etmekte kararlıdır. Tabii bu hikayenin derinliği ve ilgi çekiciliği ve özellikle çizgi film olarak yayınlanması çocukları cezbetmiştir. Ve Hasbro firması bu kadar ilginin ardından transformers oyuncaklarını üretmeye başlamıştır. Daha sonraki yıllarda filmi de yayınlanan Transformers hem popülaritesini korumuş hem de Transformers oyuncak figürleri her geçen gün daha büyük bir ilgiyle satın alınmaya başlanmıştır.

Transformers Karakterleri

Transformers serisinin karakterleri de en az anlatılan olaylar kadar ilgi çekici özelliklere sahiptir. Transformers karakterleri şunlardır;

Optimus Prime: Autobotların lideri olan Optimus Prime hem akıllı hem de fazlasıyla güçlü bir karakter. Robot olmadığı zamanlarda Tır görünümündedir. En büyük düşmanı Megatron'dur. Birden fazla silahı bulunmaktadır ancak en önemlisi kılıcıdır. Gözlerinden mavi ışık saçar. Karizmatik bir görünümü vardır.

Megatron: Megatron decepticonların lideridir. Bedeni tamamen Unicorn'a aittir. Matrix'i ele geçirmek için autobotlarla savaşmaktadır. Optimus Prime' a yenildikten sonra Unicorn tarafından Galvatron'a çevrilmiş ve eskisinden çok daha güçlü hale gelmiştir. Birden fazla silaha dönüşebilme özelliğine sahiptir.

Bumblebee: Sarı renkte, wolkswagen'in kaplumbağa olarak bilinen arabasına transform edilebilmektedir. Genelde casusluk işlerini halleder. Mental olarak zayıf olan Bumblebee'nin morali çok çabuk bozulmaktadır. Dünya'ya ilk iniş yapan autobot'tur. Ve Sam Witwicky ile iletişim kurmuştur.

Ironhide: Kırmızı minibüs olan autobot. Aynı zamanda kendisi bir kimyagerdir. Özel yeteneği ise ellerinden ateş çıkarmasıdır. Uçmasını sağlayan ateşleyicileri de mevcuttur. Megatron tarafından yok edilmiştir.

Soundwave: Kendisi decepticon'dur. Megatron'un en güvendiği askeridir. Çok yetenekli olup beyin okuyabilme, sonik dalgalar yayabilme ve bir walkman'e dönüşebilme özelliğine sahiptir. Japonların yaptığı transformers çizgi filminde, autobot blaster ile yaptığı düelloda yaşamını yitirme noktasına gelir. daha sonraki bölümde soundblaster olarak yeniden tasarlanır.

Sideswipe: Kendisi bir autobot. İlk serilerde önüştüğünde kırmızı bir lamborghini oluyordu. Artık metalik bir gri. Silah olarak kılıç kullanıyor. "damn!! i'm good" şeklinde de sürekli söylediği bir sözü var.

Starscream: Savaş uçağına dönüşen bir decepticon. Decepticon'lar arasındaki en asi karakter denilebilir. Türkçesi yıldız çığlığı anlamına gelmektedir. Optimus Prime tarafından yok edilmiştir.

Jetfire: Bir başka decepticon üyesi de Jetfire'dır. Sonradan autobot olmuştur. Kendisi blackbird'e dönüşmektedir. Hasbro'nun dördüncü seviye ürettiği oyuncak karakterlerinden biri aynı zamanda. 100 yıllık uykusundan uyandırılmıştır.

Devastator: Decepcitonların birleşerek oluşturduğu devasa robot. Son filmlerde tank olarak gösterilmektedir.

Strongarm: Dünya şartlarına çok kolay uyum sağlayan bir autobot. Hiçbir zaman kurallara uymamazlık yapmaz. Arkadaşları için elinden geleni yapacak kadar da cesur bir karakterdir aynı zamanda. Ancak disiplininden dolayı onunla anlaşmak o kadar da kolay olmuyor.

Grimlock: Kendisi bir dinobot. Ancak bir gemide esir olarak tutulurken autobotlar tarafından kurtarılmıştır ve artık autobotlar ile beraber savaşmaktadır. Çok güçlü ve aşırı cesurdur.

En çok tercih edilen Transformers Oyuncak çeşitleri neler?

Transformers oyuncakları çizgi filmi yayınlandığı tarihten itibaren fazla rağbet görmeye başlamıştır. Robot yapılarda oldukları için genellikle erkek çocukları tarafından tercih edilmektedirler. En fazla satılan transformers oyuncağı ise Optimus Prime ile alakalı olanlardır. Daha sonra sırasıyla Bumbleebee oyuncakları ve diğer autobotların oyuncakları gelmektedir. Decepticonların oyuncaklarında ise Megatron başta olmak üzere Starscream oyuncakları da yine tercih edilen ve satın alınan transformers oyuncakları olarak gösterilebilir. Sadece robot figürleri olmayıp, çeşitli transformers oyun setleri de piyasada fazlasıyla bulunmaktadır. Ancak bu oyuncakların orijinallerini Hasbro isimli oyuncak firması üretmektedir.

Transformers Oyuncaklarının fiyatları ne kadar?

Transformers serilerine göre üretilen oyuncakların fiyatları da çeşitlerine, boyutlarına ve fonksiyonlarına göre değişiklik göstermektedir. 10 TL gibi bir fiyata transformers figürü bulunurken 389 TL'ye de transformers oyuncağı bulabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihinize kalmış bir durumdur.

Oyuncak Kulübü © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır