Transformers Oyuncakları

Transformers, bir çizgi film olarak 1984 yılında hayatımıza girdiğinde kimse bu kadar popüler olacağını, özellikle çocuklar tarafından bu kadar benimseneceğini tahmin dahi edemezdi. Ve en az çizgi filmi kadar Transformers Oyuncakları da aynı ilgiden nasibini fazlasıyla aldı. Çeşitli araçlardan robota dönüşen autobot karakterlerin decepticon karakterleri ile savaşının konu alındığı çizgi filmde asıl hikaye autobot'ların yaşadığı gezegen olan cybertron'un diğer bir gezegen olan unicron sakinleri tarafından saldırıya uğramasıyla başlar. Autbot'ların lideri Optimus Prime iken Decepticon'ların lideri ise Megatron'dur. Bu savaşın altında yatan neden ise autobotlarda bulunan matrix'tir ve Megatron bunu ele geçirmek için tüm autobotları yok etmekte kararlıdır. Tabii bu hikayenin derinliği ve ilgi çekiciliği ve özellikle çizgi film olarak yayınlanması çocukları cezbetmiştir. Ve Hasbro firması bu kadar ilginin ardından transformers oyuncaklarını üretmeye başlamıştır. Daha sonraki yıllarda filmi de yayınlanan Transformers hem popülaritesini korumuş hem de Transformers oyuncak figürleri her geçen gün daha büyük bir ilgiyle satın alınmaya başlanmıştır.

Transformers Oyuncak çeşitleri

Transformers oyuncakları çizgi filmi yayınlandığı tarihten itibaren fazla rağbet görmeye başlamıştır. Robot yapılarda oldukları için genellikle erkek çocukları tarafından tercih edilmektedirler. En fazla satılan transformers oyuncağı ise Optimus Prime ile alakalı olanlardır. Daha sonra sırasıyla Bumbleebee oyuncakları ve diğer autobotların oyuncakları gelmektedir. Decepticonların oyuncaklarında ise Megatron başta olmak üzere Starscream oyuncakları da yine tercih edilen ve satın alınan transformers oyuncakları olarak gösterilebilir. Sadece robot figürleri olmayıp, çeşitli transformers oyun setleri de piyasada fazlasıyla bulunmaktadır. Ancak bu oyuncakların orijinallerini Hasbro isimli oyuncak firması üretmektedir.

Transformers Karakterleri

Transformers serisinin karakterleri de en az anlatılan olaylar kadar ilgi çekici özelliklere sahiptir. Transformers karakterleri şunlardır;

Optimus Prime

Autobotların lideri olan Optimus Prime hem akıllı hem de fazlasıyla güçlü bir karakter. Robot olmadığı zamanlarda Tır görünümündedir. En büyük düşmanı Megatron'dur. Birden fazla silahı bulunmaktadır ancak en önemlisi kılıcıdır. Gözlerinden mavi ışık saçar. Karizmatik bir görünümü vardır.

Megatron

Megatron decepticonların lideridir. Bedeni tamamen Unicorn'a aittir. Matrix'i ele geçirmek için autobotlarla savaşmaktadır. Optimus Prime' a yenildikten sonra Unicorn tarafından Galvatron'a çevrilmiş ve eskisinden çok daha güçlü hale gelmiştir. Birden fazla silaha dönüşebilme özelliğine sahiptir.

Bumblebee

Sarı renkte, wolkswagen'in kaplumbağa olarak bilinen arabasına transform edilebilmektedir. Genelde casusluk işlerini halleder. Mental olarak zayıf olan Bumblebee'nin morali çok çabuk bozulmaktadır. Dünya'ya ilk iniş yapan autobot'tur. Ve Sam Witwicky ile iletişim kurmuştur.

Ironhide

Kırmızı minibüs olan autobot. Aynı zamanda kendisi bir kimyagerdir. Özel yeteneği ise ellerinden ateş çıkarmasıdır. Uçmasını sağlayan ateşleyicileri de mevcuttur. Megatron tarafından yok edilmiştir.

Soundwave

Kendisi decepticon'dur. Megatron'un en güvendiği askeridir. Çok yetenekli olup beyin okuyabilme, sonik dalgalar yayabilme ve bir walkman'e dönüşebilme özelliğine sahiptir. Japonların yaptığı transformers çizgi filminde, autobot blaster ile yaptığı düelloda yaşamını yitirme noktasına gelir. daha sonraki bölümde soundblaster olarak yeniden tasarlanır.

Sideswipe

Kendisi bir autobot. İlk serilerde önüştüğünde kırmızı bir lamborghini oluyordu. Artık metalik bir gri. Silah olarak kılıç kullanıyor. "damn!! i'm good" şeklinde de sürekli söylediği bir sözü var.

Starscream

Savaş uçağına dönüşen bir decepticon. Decepticon'lar arasındaki en asi karakter denilebilir. Türkçesi yıldız çığlığı anlamına gelmektedir. Optimus Prime tarafından yok edilmiştir.

Jetfire

Bir başka decepticon üyesi de Jetfire'dır. Sonradan autobot olmuştur. Kendisi blackbird'e dönüşmektedir. Hasbro'nun dördüncü seviye ürettiği oyuncak karakterlerinden biri aynı zamanda. 100 yıllık uykusundan uyandırılmıştır.

Devastator

Decepcitonların birleşerek oluşturduğu devasa robot. Son filmlerde tank olarak gösterilmektedir.

Strongarm

Dünya şartlarına çok kolay uyum sağlayan bir autobot. Hiçbir zaman kurallara uymamazlık yapmaz. Arkadaşları için elinden geleni yapacak kadar da cesur bir karakterdir aynı zamanda. Ancak disiplininden dolayı onunla anlaşmak o kadar da kolay olmuyor.

Grimlock

Kendisi bir dinobot. Ancak bir gemide esir olarak tutulurken autobotlar tarafından kurtarılmıştır ve artık autobotlar ile beraber savaşmaktadır. Çok güçlü ve aşırı cesurdur.

Transformers Oyuncak fiyatları ne kadar?

Transformers serilerine göre üretilen oyuncakların fiyatları da çeşitlerine, boyutlarına ve fonksiyonlarına göre değişiklik göstermektedir. 10 TL gibi bir fiyata transformers figürü bulunurken 389 TL'ye de transformers oyuncağı bulabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihinize kalmış bir durumdur.

Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

Aradığınız şey için tekrar arama yapın