Transformers

Transformers oyuncakları ile macera tadında oyunlar oyna

Transformers oyuncakları Amerikan şirketi olan Hasbro ve Japon şirketi olan Takara isimli iki markanın birlikte çalışması ile ortaya çıkan oyuncak robot modellerinden oluşmaktadır. Özellikle erkek çocukları için favori olan oyuncaklar arasında ilk sıralardadır diyebiliriz.

Transformers hikayesi ise kısaca şöyledir;

Cyberton gezegeninde Autobot adı verilen iyiliği temsil eden robotlar ve Decepticon adı verilen ve kötülüğü temsil eden robotlar yaşamaktadır. Cyberton gezegenindeki enerji kaynaklarının (Energon) tükenmeye başlaması sonucunda yeni enerji kaynağı arayışı içine girmişlerdir. Bu enerjiyi bulacakları yer ise yaşadığımız gezegen olan dünyadır.

Ancak Decepticon ismi ile anılan kötü huylu robotlar aynı zamanda dünyayı da yok etmek istemektedir. Ve bunun sonucunda Autobotlar ile Deceptionlar arasındaki savaşın fitili ateşlenmiş olur. Peki bu savaşı kim kazananı kim olacaktır? Optimus Prime liderliğindeki Autobotlar mı? Megatron liderliğindeki Deceptionlar mı?

İşte Transformers serisinin hikayesi bu şekilde başlamaktadır.

Transformers Evreninde Yer Alan Karakterler

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Cyberton gezegeninde otobotlar ve decepticonlar yaşamaktadır. Bu robotların her biri ayrı bir karakter ve özelliğe sahiptir. İsterseniz bu bu dönüşen robotlardan kısaca bahsedelim;

Optimus Prime

Autobotların lideri olan Optimus Prime hem akıllı hem de fazlasıyla güçlü bir karakterdir. Dönüşme özelliği sayesinde bir tır olabilmektedir. Transformers karakterleri içinde en popüler olanıdır.

Cyberton gezegeninde savaş çıkmadan önce bir liman işçisi olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda Megatron'un üvey kardeşidir. Asıl adı ise Orion Pax olarak bilinmektedir.

Optimus Prime Oyuncak

Sevgilisi Ariel ile Orion Pax, Alpha Trion sayesinde muhteşem birer autobota dönüşürler. Kendisi Optimus Prime adını alırken sevgilisi Elite One ismini alır. Birden fazla silahı bulunmaktadır ancak en önemlisi kılıcıdır. Gözlerinden mavi ışık saçar.

Bumblebee

Optimus Prime'dan sonra en fazla popülerliğe sahip karakterdir. Müthiş bir savaşçıdır. Ancak katıldığı bir savaşta konuşma özelliğini tamamen kaybetmiştir. Sadece radyo frekansları ile iletişim kurar.

Genelde casusluk işlerini halleder. Mental olarak zayıf olan Bumblebee'nin morali çok çabuk bozulmaktadır. Dünya'ya ilk iniş yapan autobot'tur. Ve Sam Witwicky ile iletişim kurmuştur.

Bumblebee Oyuncak

Sarı renkte bir Camaro marka arabaya dönüşebilme özelliği vardır. Cyberton gezegeninde çıkan savaşta arkadaşı olan Hot Rod ile birlikte savaşmıştır. Hiçbir zaman autobotlara ihanet etmemiştir.

Megatron

Megatron decepticonların lideridir. Bedeni tamamen Unicorn'a aittir. Allspark gücünü elde etmek için elinden gelen her kötülüğü yapmıştır. Hem Decepticon üyelerinden Starscream ile liderlik için ve matrix'i ele geçirmek için autobotlar ile savaşmaktadır.

Megatron Oyuncak

Optimus Prime' a yenildikten sonra Unicorn tarafından Galvatron'a çevrilmiş ve eskisinden çok daha güçlü hale gelmiştir. Birden fazla silaha ve mükemmel bir savaş uçağına dönüşebilme özelliğine sahiptir.

Ironhide

Optimus Prime'ın eski yakın arkadaşıdır. Müthiş etkili silahlar ile donatılmıştır. Adeta yürüyen bir ordu gibidir. GMC kamyonete dönüşmektedir.

Ironhide Oyuncak

Aynı zamanda kendisi bir kimyagerdir. Özel yeteneği ise ellerinden ateş çıkarmasıdır. Megatron tarafından yok edilmiştir.

Starscream

Starscream bir decepticon üyesidir. Savaş uçağına dönüşebilir. Decepticon'lar arasındaki en asi karakter denilebilir. Aynı zamanda decepticonların lideri olmak için uğraşmaktadır. Ayrıca bunun farkında olan Megatron ile arası bu yüzden kötüdür.

Starscream Oyuncak

Ancak Megatron kuzey kutbuna düştüğünde onun oradan çıkmasına yardımcı olan da Starscream'dir. Türkçesi yıldız çığlığı anlamına gelmektedir. Optimus Prime tarafından yok edilmiştir.

Soundwave

Kendisi decepticon'dur. Megatron'un en güvendiği askeridir. Çok yetenekli olup beyin okuyabilme, sonik dalgalar yayabilme ve bir walkman'e dönüşebilme özelliğine sahiptir.

Japonların yaptığı transformers çizgi filminde, autobot blaster ile yaptığı düelloda yaşamını yitirme noktasına gelir. Daha sonra ise bölümde soundblaster olarak yeniden tasarlanır.

Sideswipe

Kendisi bir autobot. İlk serilerde önüştüğünde kırmızı bir lamborghini oluyordu. Artık metalik bir gri. Ayrıca silah olarak kılıç kullanıyor. "damn!! i'm good" şeklinde de sürekli söylediği bir sözü var.

Jetfire

Bir başka decepticon üyesi de Jetfire'dır. Sonradan autobot olmuştur. Kendisi blackbird'e dönüşmektedir. Hasbro'nun dördüncü seviye ürettiği oyuncak karakterlerinden biri aynı zamanda. 100 yıllık uykusundan uyandırılmıştır.

Devastator

Decepcitonların birleşerek oluşturduğu devasa robot. Son filmlerde tank olarak gösterilmektedir.

Strongarm

Dünya şartlarına çok kolay uyum sağlayan bir autobot. Hiçbir zaman kurallara uymamazlık yapmaz. Arkadaşları için elinden geleni yapacak kadar da cesur bir karakterdir aynı zamanda. Ancak disiplininden dolayı onunla anlaşmak o kadar da kolay olmuyor.

Grimlock

Kendisi bir dinobot. Ancak bir gemide esir olarak tutulurken autobotlar tarafından kurtarılmıştır ve artık autobotlar ile beraber savaşmaktadır. Çok güçlü ve aşırı cesurdur.

Transformers oyuncakları ilk olarak ne zaman piyasaya çıktı?

Söz konusu seride bulunan bu oyuncak robotlar ise ilk olarak 1984 yılında piyasaya çıkmıştır. O yıllardan günümüze kadar Transformers serisinde yer alan her oyuncak karakter ayrı ayrı sevilmiştir.

Bununla birlikte her ebeveyn tarafından satın alınacak oyuncak seçenekleri arasında ilk sıralara yükselmeyi başarmıştır. Bu robotlar ne yazık ki bebek oyuncak kategorisine girmemektedir. Ancak 3 yaş ve üzerinin favori oyuncağı konumundadır.

Transformers robotları arasında en dikkat çekeni Optimus Prime karakteridir. Çünkü kendisi autobot lideridir. Fakat diğer karakterler de neredeyse Optimus Prime kadar sevilmiş ve ilgi görmüştür.

Diğer taraftan karşısında da Decepticon lideri olan Megatron gibi gayet güçlü ve yetenekli bir savaşçı yer alıyor. Acaba bu savaşın kazananı kim olacak?

En Popüler Olan Oyuncak Transformers Figürleri ve Karakterleri

Transformers, robot oyuncak denince her zaman ilk akla gelen seçenek olmuştur. Transformers oyuncakları çocuk hayranları tarafından her zaman en üst düzeyde ilgi görmüştür. Bu ilginin sebebi ise karakterlerin korkusuz bir kahraman olmalarıdır. Dilerseniz bu kahramanların oyuncaklarını tanımaya önce en popüler olan karakterlerden başlayalım;

Transformers Optimus Prime Oyuncak Modelleri

Transformers Oyuncak Optimus Prime modelleri müthiş özelliklere sahiptir. Otobotların lideri olan Optimus Prime istediği zaman 1992 Peterbilt 379 modeli tır a dönüşebilmektedir. Quintessa tarafından yönetilen şekli ise Nemesis Prime olarak adlandırılmaktadır. Transformers dönüşen oyuncak modelleri arasında en fazla satılan ürün olarak burada da liderliğini sürdürmektedir.

En çok satılan Transformers Prime oyuncakları şu şekildedir:

  • Optimus Prime Ses Değiştirici Maske
  • Optimus Prime Kamyonu
  • Cyberverse Optimus Prime Figürü
  • Klasik Optimus Prime Robotu

Transformers Bumblebee Oyuncak Modelleri

Bumblebee autobotlar arasında en az Optimus Prime kadar popüler olan ve sevilen bir karakterdir. Transformers oyuncak araba modelleri arasında en fazla tercih edilen Bumblebee'nin dönüştüğü Sarı ve siyah renkli Chevrolet Camaro model arabadır. Aynı zamanda Bumblebee robot figürler de son derece popülerdir.

En fazla satın alınan Transformers oyuncak Bumblebee modelleri şöyledir;

  • Bumblebee Robot Figürü
  • Şarkı söyleyen ve dans eden Bumblebee Figürü
  • Bumblebee Cyberverse Figür
  • Bumblebee Ses Değiştirici Maske

Transformers Megatron Oyuncak Modelleri

Her ne kadar kötü karakter olarak anılsa da Megatron oyuncakları da çocukların çok fazla tercih ettiği ürünlerdir. Bir Transformers oyuncak seti oluşturmak istiyorsanız Megatron mutlaka yer vermeniz gereken bir karakterdir. Megatron çok fazla silahı bulunan muhteşem bir savaş uçağına dönüşmektedir.

En fazla satılan Transformers Oyuncak Megatron modelleri ise şu şekildedir;

  • Cyberverse Dev Megatron Figürü
  • Transformers 5 Büyük Megatron Figürü

Transformers Robots in Disguise Oyuncakları

Bu muhteşem robotların serisinin 2015 yılında yayınlanan bölümündeki karakterlere ait oyuncaklardan oluşan robot ve araç modellerinden oluşmaktadır. Her zaman ki yeni özellikler eklen autobot ve decepticon karakterlerinden oluşmaktadır.

Transformers 5 Son Şövalye Oyuncakları

2017 yılında yayınlanan Transformers Son Şövalye serisi için üretilen oyuncaklara bu isim verilmiştir. Aslında ismi Transformers 5 oyuncakları olarak geçmektedir. Transformers the last knight'da yeni kahramanlar herkese bir gelecek hazırlamak için yükseliyor. Gelişmiş ve yeni nesil olan autobot ve deception figürleri bu seride yer almaktadır.

Transformers Cyberverse Oyuncak Modelleri

Transformers serisinin 2018 yılında yayınlanan Transformers:Cyberverse bölümlerinden esinlenilerek üretilen oyuncak robot transformers ürünlerinin tamamı cyberverse modelleri olarak adlandırılmaktadır. 2018 yılından bu yana çok satılan transformers ürünleri arasına girmeyi başar mıştır. Hemen hemen her karakterin robot figürlerinin bulunduğu bir seri olan cyberverse serisi hala aynı popülerliğini korumaktadır. Arayıp da bulamadığınız küçük transformers oyuncakları ve tek adımda dönüşebilen figürler için bu seriye göz atmanızda fayda olduğunu düşünüyoruz.

Transformers Dinozor Oyuncak Modelleri

Transformers Grimlock oyuncakları yani bir diğer deyişle dinozor robot oyuncak modelleri ile de ilgi çekmeyi başardı. Aslında Transformers evreninde eski nesil Cyberton gezegeni sakinleri dinozor robot formuna dönüşüyordu. Bu açıdan Cyberton gezegeni dünyamız ile benzerlik göstermektedir. Transformers dinozor oyuncak modelleri için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Transformers Oyuncakları En Ucuz Şekilde Nasıl Satın Alınır?

Öncelikle şunu belirtmekte fayda görüyoruz; bu serinin hemen hemen tüm oyuncakları lisanslı oyuncaklar olup üreticiler nezdinde her hakkı saklıdır. Bu sebepten Transformers oyuncak indirim kampanyaları tamamen distribütörlerin veya üreticilerin inisiyatifindedir.

Transformers serilerine göre üretilen oyuncakların fiyatları da çeşitlerine, boyutlarına ve fonksiyonlarına göre değişiklik göstermektedir. 30 TL gibi bir fiyata transformers figürü bulunurken 689 TL'ye de transformers oyuncağı bulabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihinize kalmış bir durumdur.

Ancak yılın belli zamanlarında yapılacakları indirimleri sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz. Sürpriz paket indirimleri için sitemizin müşteri hizmetleri ile hem e-posta göndererek hem de cep telefonu veya sabit telefon ile iletişime geçerek indirimleri ve kampanyaları kontrol edebilirsiniz.

Kaynak

Transformerland

Hasbro Transformers

Tfwiki