Winx

Winx Oyuncakları

İtalyan menşeili bir animasyon dizisindeki karakterlerden oluşan winx oyuncakları özellikle kız çocukları tarafından büyük bir ilgi ile karşılandı. 2004 yılından günümüze kadar gelmiştir. 4 ile 16 yaş arasına hitap etmektedir. Magix isimli ütopik bir dünyada cadılar, periler ve insanlar arasında geçen bir serüvenden bahsetmektedir. İyiler, uzmanlar, pixie'ler gibi bir çok karakter grubunu içinde barındırmaktadır. Özellikle ana karakterler Bloom, Stella, Flora, Miusa, Tecna, Layla, Roxy ve Daphne çocukların ev sevdiği oyuncak figürleridir. Rengarenk yapıları, kanatları ve peri olmaları sebebi ile kız çocuklarına daha çok hitap etmektedir. Kendilerine özgü şarkıları da bulunan Winx Club üyelerinin en sevdiği şarkılar şunlardır; We are the Winx, We are believix, Winx Club Theme Song. Şarkıları ise Grup Hepsi seslendiriyordu.

En popüler Winx Oyuncak karakterler

Çocuklar oyuncak seçimlerini ise en sevdiği Winx karaktere göre seçiyor ve kendi aralarındaki oyunlarda bir Winx karakterini kendine kahraman olarak seçiyor. Her karakterin farklı özelliği mevcut. Şimdi sizlere belli başlı Winx karakterlerini tanıtmaya çalışalım.

Bloom

Bloom bir ejder ateşi perisi. Aynı zamanda ejder ateşinin de koruyucusudur. Kral Oritel ile Kraliçe Marion’un kızıdır. Winx serisinde ilk tanıtılan karakter olarak ön plana çıkar. Gerçek ailesini çok sonra öğrenmiştir. İlk başlarda kendine güveni olmayan bir kızdı. Bloom’un pırlanta gibi bir kalbi vardır. Ejder ateşini koruyabilmek için Trix, Darkar, Valtor ve eski zaman cadıları ile savaşır. Aynı zamanda Daphne’nin de kız kardeşidir. Bloom’u koruyucu yapan ise Daphne’dir. Boş zamanlarında pizza ve cupcake yapmak en sevdiği şeylerdir. Sihir kitaplarını okumaya bayılır. Doğum günü 10 Aralık’tır.

Stella

Stella Solaria’nın prensesidir. Parlak Güneş perisidir. Aynı zamanda Solaria’nın ve Solaria yüzüğünün de koruyucu perisidir. Moda konusunda Stella’dan iyisi yoktur. Bütün arkadaşları hangi tarzda giyinmeleri gerektiğini Stella’ya sorarlar. En sevdiği şeylerden birisi alışveriştir. Brandon erkek arkadaşıdır ve onu çok sever. 18 Ağustos doğum günüdür.

Tecna

Tecna tam bir bilim uzmanıdır. Teknolojinin koruyucu perisidir. Teknolojik bilgi isteyen bütün konularda arkadaşları Tecna’ya danışır. Bilgisayarlar, tabletler onun ilgi alanıdır. Eski bir Alfea öğrencisidir. Alfea’da ki oda arkadaşı ise Misua’dir. En sevdiği renk açık mavidir. Yunus balıklarını çok fazla sever. En sevdiği yemek ıspanaktır. Doğum günü 16 Aralık.

Miusa

5. Winx perisi Miusa’dır. Müzik koruyucusu olup dans etmeyi, müzik yapmayı ve çeşitli müzik enstrümanlarını çalmayı çok sever. Müzik konusunda çok yeteneklidir. Alfea’nın Tecna’dan sonra en başarılı öğrencisidir. Kendisi biraz kaba sayılabilir ama özünde çok iyi biridir. Konser flütü en sevdiği çalgıdır. Kendisi Melody gezegeninden gelmektedir. Annesi de çok yetenekli bir müzisyendi. Tek aşkı Riven’dır. Doğum günü 30 Mayıs’tır.

Flora

Flora doğanın koruyucu perisidir. İksirler konusunda arkadaşları Flora’ya güvenir. Bitkilerden çok iyi anlar. En yakın arkadaşı Layla’dır. Pembe rengi çok sever. En sevdiği yiyecek ise pastadır. Başlarda çok güçsüz olan Flora çok çalışarak en güçlü Winx perilerinden biri halie gelmiştir. Linphea’da doğmuştur. Küçük kız kardeşinin ismi Miele’dir. Helia’nın yazdığı şiirleri çok sever.1 Mart’ta doğmuştur.

Layla

Layla dalgaların perisidir. Aynı zamanda Andros prensesidir. Kral Teodor ve Kraliçe Niobe’nin kızıdır. Denizler ve okyanuslar onun bölgesidir. Yüzmeyi her şeyden çok sever. Ayrıca dans etmek ve spor yapmak diğer hobileridir. En iyi arkadaşı Flora’dır. Doğum günü 15 Haziran’dır.

Winx Club Oyuncak Modelleri

Winx oyuncakları genel anlamı ile daha çok kız çocuklarına hitap etmektedir. Bunun nedeni ise bu çizgi dizinin kahramanlarının küçük kızlardan oluşmasıdır. Winx Club karakterlerinden Bloom, Stella, Flora, Miusa, Tecna, Layla, Roxy ve Daphne’nin şu an için piyasada figür bebekleri, normal boy bebekleri fazlaca tercih edilen ürünlerdir. Ayrıca bir dönem winx club temalı okul çantaları, boyama ürünleri en çok boy gösteren ürünlerdi. Winx Bloomix Bebekleri, Winx Stella Bebekleri, Winx Tynix Bebekleri ise son dönemin en popüler Winx Oyuncakları olarak gösterilebilir.

Winx Oyuncakları Fiyatı hakkında

 Winx Oyuncakları fiyat olarak karakter ve özellik bakımından farklılık göstermektedir. Birbirinden güzel figür bebekler daha uygun bir fiyata satın alınabilirken Winx Oyuncak setleri fiyat olarak biraz daha üst baremdedir. Winx Oyuncaklarını sitemizden 27 TL ile 128 TL arasında ki fiyatlarla satın alabilmeniz mümkün. Aynı zamanda fiyatını yüksek bulduğunuz ürünleri işaretleyip indirime gittikten sonra çok daha ucuz fiyatlara satın alabilmeniz de olası bir durumdur.